3. juuli 1997 kell 22:00

Poniard tungib Lõuna-Eestisse

Kuus aastat tagasi Tallinnas arvutus- ja kontoritehnika müügi ja hooldusega alustanud ASi Poniard mullune käive oli 27,6 miljonit krooni. Põhiliselt Tartu ja Lõuna-Eesti turul tegutsenud ASi Koreli Arvutipood mullune käive oli ligi 15 miljonit krooni.

«Meie varasem müügistrateegia ei näinud ette oma esindustevõrgu loomist, kuid tänaseks oleme jõudnud tasemele, kus see on vajalik,» kommenteeris aktsiaostu ASi Poniard juhatuse esimees Ivo Suursoo. Ei tema ega ka ASi Koreli Arvutipood juhatuse esimees Veljo Haamer soostunud täpsustama tehingu hinda.

«Arvan, et tarbija võimalused arvutus- ja kontoritehnika soetamisel paranevad, sest meie hinnad on nüüdsest peale samad nii Tallinnas kui Tartus, kasutame ühte ladu ja saame mõlemal pool kiirelt muuta hindu ning teenindada oma kliente aktiivsemalt,» ütles Suursoo.

Seni on AS Poniard kasutanud oma turustusstrateegias põhiliselt 56 edasimüüja teenuseid, kuid tulevikus tahetakse oma müügiesindustes järjest rohkem otse klientideni jõuda.

Peale Tallinna müügisalongi on ASil Poniard oma keskus nüüd ka Lõuna-Eestis ja plaane peetakse Kirde-Eesti turu hõlvamiseks.

Otsemüügi korraldamiseks käivitas Poniard möödunud aastal projekti Max & Modem ning selle kaubamärgi all hakatakse tegutsema ka Tartus.

«Pakume tarbijale kaupa oma esindustes, 32-leheküljelise värvilise kataloogi kaudu ja elektrooniliselt Internetis,» märkis Suursoo. Tema sõnul esindab Poniard Eestis ametlikult 14 arvutus- ja kontoritehnikafirmat, kellest tuntumad on OKI Europe ja DELL Computers.

Hetkel kuum