24. juuli 1997 kell 22:00

Põllumajandustootjad saavad 549,3 miljonit krooni toetust

Eile läbirääkimiste viimases voorus jõudsid pooled kokkuleppele põllumajandustootjatele valitsuse poolt makstavas toetussummas.

«Lepingule kirjutatakse eeldatavasti alla 29. juulil, kuhu tootjad lisavad oma eriarvamused,» ütles läbirääkimiste sekretär Uuno Silberg.

Põllumajandustootjad taotlesid valitsuselt 1998. aasta eelarvest 675 miljonit krooni, kuid saadi 125,7 miljonit krooni vähem.

«Me saame täielikult aru, et riigi eelarves ei ole piisavalt summasid, mis võimaldaksid põllumajandustootjatel omadega normaalselt välja tulla,» ütles Laht.

Lahe sõnul saavutasid pooled kokkuleppe just kõige hädavajalikumas osas. «Toetus koosneb kahest osast: otsetoetus põllumajandusele ja üldriigiline toetus põllumajanduse maaelu arenguks,» märkis ta.

«Me eeldame, et valitsus peab sellel aastal kokkuleppest kinni,» ütles Laht. «Läbirääkimised on läinud edukamalt kui eelmisel aastal, sest selle aasta kokkulepe on seadusega kinnitatud.»

Lahe sõnul jätkavad valitsuse komisjon ja tootjatepoolne esindus kohtumisi järgmise aasta läbirääkimiste vooruni, et jälgida eelarve ja ka teiste kokkuleppe punktide täitmist. BNS

Hetkel kuum