17. august 1997 kell 22:00

Tallinna Panga ja Alexela leping võib luhtuda

Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg kinnitas eile, et avaldus tekitas pangale probleeme.

Panga krediidiosakonna juhataja Indrek Pajumaa ütles küll reedel, et Alexela juht Heiti Hääl keeras ise oma asja tuksi, meenutas Sammelselg. Indrek Pajumaad Äripäeval eile telefoni teel kätte saada ei õnnestunud.

Reedel teatas Alexela tegevdirektor Heiti Hääl uudisteagentuurile BNS, et Tallinna Panga kliendid ostavad 19,3 protsenti firma aktsiatest ja pank viib Alexela veel tänavu börsile. Praegu on miljon Alexela aktsiat nimiväärtusega 10 miljonit krooni kantud Tallinna Panga väärtpaberikontole, ütles ta. «Meil on Tallinna Pangaga sõlmitud mandaatleping, et viia Alexela veel sel aastal Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirja,» lisas Hääl.

Börs on Alexela teate peale väga pahane, märkis Guido Sammelselg. Börs ei taha, et keegi kuulutab oma börsile tulekust, kui on veel teadmata, kas aktsiatega üldse kauplemiseks läheb, põhjendas ta.

Heiti Hääl ütles reedel Äripäevale, et Alexela ei ole aktsiaid Tallinna Panga klientidele müünud, vaid soovib pangalt aktsiate tagatisel aktsiakapitali laiendamiseks raha laenata. «Kuu aja pärast on aktsiad omanike käes tagasi,» selgitas Hääl.

Alexela aktsionärid otsustasid laiendada aktsiakapitali 25 miljoni krooni võrra. Sellega suureneb Alexela aktsiakapital 51,6 miljoni kroonini. «Ilmselge põhjus on selles, et peame kapitali juurde leidma, kui tahame bensiiniturul püsida,» kommenteeris Alexela nõukogu esimees Urmas Past.

Heiti Hääle teatel jõustub aktsiakapitali laiendamise otsus pärast äriregistrisse kandmist paari nädala pärast. «Aktsiakapitali laiendamine oli vajalik eeltöö enne börsile minekut korraldatava avalikuks aktsiaemissiooniks,» lisas Hääl.

Alexela Oilile kuulub ligi 13 protsenti kütuse jaemüügiturust Eestis. Firma eelmise aasta käive oli ligi 350 miljonit krooni ja puhaskasum 100 000 krooni.

Hetkel kuum