21. september 1997 kell 22:00

Piiriläbirääkimised lähenevad lõpule

Selle nädala teisipäeval-kolmapäeval Eesti ja Venemaa piiriläbirääkimistel Moskvas võivad delegatsioonid suure tõenäosusega parafeerida ka Eesti-Vene piirilepingu lisad, millega on läbirääkimised läbi ning piirileping riikide allakirjutamiseks valmis.

Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste sõnul on mõlema poole eksperdid valmis saanud nii piirikirjelduse kui ka maismaa ja merepiiri kaardid kahes keeles. Piirileping kokku koosneb lepingu tekstist, piiri kirjeldusest ja kaartidest. Piirilepingu tekst parafeeriti juba möödunud aastal. «Tegemist on piltlikult öeldes lõpusirge viimaste meetritega,» sõnas Halliste. «Kui kõik on kooskõlastatud, siis sellisel juhul lepingu lisad parafeeritakse.»

Seejärel tuleb lepe kõrgemal tasemel ehk nii välisministrite kui ka presidentide poolt alla kirjutada, rääkis ministeeriumi pressiesindaja.

Eesti Moskva suursaatkonna pressiesindaja Peeter Miller rääkis, et ka saatkond on lepingu lisade parafeerimise suhtes optimistlikult meelestatud. Ekspertgrupid, kes vahepeal on kokku saanud, on just selle tehnilise töö ära teinud. Kuna eksperdid on omavahel kokkuleppele jõudnud, siis ei peaks ka delegatsioonide vahel vastuolusid tulema, avaldas Miller arvamust. ÄP

Hetkel kuum