24 september 1997

Lühiuudised

Hoiupanga nõukogu otsusel on Hoiupanga aktsiaemissioonil ühe aktsia hind 230 krooni. Emissiooni käigus emiteerib pank kolm miljonit lihtaktsiat.

Täpsemad aktsiaemissiooniga seotud kuupäevad selguvad pärast emissiooni registreerimist väärtpaberiinspektsioonis. Hoiupanga aktsiaemissiooni käigus laieneb panga aktsiakapital 30 miljoni krooni võrra. Emissiooni korraldavad AS Hansa Investeeringud ja AS Hoiupanga Investeeringud.

Hoiupank kasutab emissioonist laekuvat raha panga kasvu toetamiseks ja uuteks investeeringuteks, on öelnud varem Hoiupanga juhatuse aseesimees Priit Haller. Hoiupanga aktsiakapital on praegu 165 miljonit krooni. Hoiupanga aktsia sulgemishind Tallinna börsil oli eile 270 krooni. BNS

Majandusministeerium prognoosib järgmiseks aastaks töötleva tööstuse toodangu müügi 4,7protsendilist kasvu.

Kõige suuremat toodangu müügi kasvu kavandab riik järgmise aasta tulude prognoosis metsatööstusele, kümme protsenti.

Kergetööstuse kasvuks ennustab ministeerium kuus, masina- ja aparaaditööstuse kasvuks viis, keemiatööstuse kasvuks neli ning ehitusmaterjalide- ja toiduainetetööstuse kasvuks kolm protsenti.

Energeetikas nähakse ette 0,6protsendilist ja mäetööstuses 1,6protsendilist kasvu, seejuures põlevkivi kaevandamises 2,6protsendilist langust ja turbatootmises 52,5protsendilist kasvu. BNS

Laevafirma AS Hansatee kaheksa kuud kestnud majandusaasta puhaskasum oli 66 miljonit krooni ehk esialgsest prognoosist neli miljonit krooni suurem.

Hansatee avalike suhete konsultant Malle Aleksius ütles, et audiitorid on heaks kiitnud Hansatee kasumi. Firma käive oli 831 miljonit krooni, lisas ta.

AS Hansatee muutis tänavu mais oma majandusaasta kestvust. Eelmisel aastal oli Hansatee kahjum 122 miljonit krooni.

Hiljemalt novembris kavatseb Hansatee taotleda aktsiate noteerimist Tallinna börsi lisanimekirjas. Hansatee aktsiad viib börsile AS HT Finants, kes korraldas augustis ka Hansatee aktsiate kinnise emissiooni.

Hansatee aktsiakapital on 46 miljonit krooni. BNS

Järgmise aasta septembris hakatakse ajalehte Postimees trükkima ASi Kroonpress uues trükikojas.

Trükikotta tehtud investeeringu kogumaht on 70 miljonit krooni. Selle eest ehitatakse uus trükihall ja soetatakse uus trükimasin.

«See saab olema Eesti moodsaim ajalehti trükkiv masin,» väitis ASi Kroonpress peadirektor Hanno Barkala. Tema sõnul võimaldab uus masin trükkida korraga kuni 48-leheküljelist ajalehte, kus pool mahust on täisvärviline.

Hiljuti omandas AS Pärnu Postimees ligi 10% ASi Kroonpress aktsiatest. Umbes 90% ulatuses on Kroonpressi omanik AS Postimees. Kroonpressi aktsiakapital on 7,5 miljonit krooni. ÄP

Leedu valis eile konsortsiumi, kuhu kuulub ka AS Talinvest-Suprema, Mazeikiai naftatöötlemistehase erastamisnõustajaks.

Lisaks Talinvest-Supremale kuuluvad võitnud konsortsiumi Banque Paribas, Ernst & Young ja advokaadibüroo McDermott, Will & Emery, ütles Talinvest-Suprema osakonnajuhataja Henrik Igasta.

Talinvest-Suprema on Igasta sõnul erastamisprojekti koordinaator, mis osaleb strateegilise müügi ettevalmistamisel ja tulevase aktsiaemissiooni korraldamisel. Mazeikiai Nafta on Balti riikide suurim naftatöötlemistehas, mille aktsiakapital on 584,6 miljonit litti. Leedu riigile kulub seni 90,5 protsenti ettevõttest. BNS

Pankadevahelise rahaturu laenu- ja hoiuseintressimäärad Talibor ja Talibid jäid sellel nädalal pärast varasemat kiiret tõusu muutumatuks madala likviidsuse tõttu.

«Turu olukord on palju nukram, kui intressid näitavad,» ütles Hansapanga intressitoodete osakonna juhataja Erkki Raasuke. Pangad ei anna intressitasemetele ka uusi noteeringuid. BNS

Hetkel kuum