1. oktoober 1997 kell 22:00

Vene turul ajutine elavnemine

Senise suurtõusja Balta langus vedas Riia börsi kolmapäeval alla. Balta langes 6,57 latini ning maaklerid ennustavad tema stabiliseerumist 5 lati tasemel. Üldiselt unisel börsil oli kõige aktiivsem kauplemine Olainfarmi aktsiatega. Farmaatsiatehas oli ka väheseid tõusjaid koos Staburadzega.

Läti turg on septembri alguse tõusu järel stabiliseerunud madalamatel hinnatasemetel ning ka madalamatel aktiivsustasemetel ning elavnemist võivad sinna tuua olulised muutused ettevõtete kasumiprognoosides või uute suurte firmade noteerimine erastamise järel.

Vilniuse börsil valitses kolmapäeval ootusmeeleolu. Kauplemiskäibed langesid ning langesid ka hinnad. Suuremaks kaotajaks oli Rokiskis, mis taandub nädala alguse enam kui 10% tõusu tasemetelt. Turuliidrid Vilniuse Pank ja Hermis liikusid eri suundades -- Vilniuse pank tõusis 2 litti ning Hermis langes ligi 5 litti. Mõnede spetsialistide hinnangul on praegused hinnatasemed madalad ning turg ootab kolmanda kvartali tulemusi. Suuri üllatusi sealt ei oodata, kuid ilmselt tahetakse neid näha paberil.

Elav kauplemine iseloomustas Venemaa RTS-süsteemi ka eile. Päevakäive ulatus 64 miljoni dollarini, börsiindeks tõusis 1,11%, 503,96 punktini. Suurimaks uudiseks börsil oli naftakompanii Sidanko loobumine pärast kaks aastat kestnud võitlust naftatöötlusettevõtte Purneftegazi omandiõigusele Rosnefti kasuks.

Viletsad uudised mitme tehnoloogiafirma kasumite kohta vedasid USA turud teisipäeval taas allamäge. Kõige halvemini läks arvutite kettaseadmete tootjal Western Digitalil, mis osutus koguni päeva suurimaks langejaks pärast teadet, et langenud kõvakettaseadmete hinnad on kahjustanud tema kasumeid. Kvartali viimane päev tõi kaasa ka keskmisest suurema käibe. Föderaalreserv intresse ei muutnud, mis polnud üllatus -- pigem mõeldakse juba järgmisele, novembris toimuvale koosolekule.

Hetkel kuum