2. oktoober 1997 kell 22:00

Plaza hotelli maa müüakse enampakkumisel

Majandusministeeriumi asekantsler Margus Leivo kinnitas: «Plaza hotellile me ei müü mingit maad. Põhimõte on selline, et kui mingi maa läheb sihtotstarbel hoonestamisele, siis tuleb selleks konkurss korraldada. Kui konkursi võidab Plaza hotelli ehitaja, ehitab tema. Kui keegi teine, siis ehitab keegi teine.»

Suvel RASi Sakala Keskus ja ASi Plaza Hotell vahel sõlmitud maa ostu kokkulepe nägi ette, et kõigepealt võõrandab valitsus RASile Sakala Keskus tasuta 10 677 ruutmeetrit maad, millest Plaza hotell ostab välja 5717 ruutmeetrit kokku 20 miljoni krooni eest.

Leivo sõnul polnud sellel kokkuleppel juriidilist jõudu, sest puudus aktsionäride ja majandusministri nõusolek. «See oli paber, muud midagi,» nentis Leivo.

Pole ka valitsuse otsust maa tasuta võõrandamise kohta RASile Sakala Keskus. «See oleks pretsedent, sest varem pole valitsus jaganud tasuta maad mõnele eraõiguslikule juriidilisele isikule,» märkis Leivo.

Leivo teatel on oma sõna öelda Tallinna linnal, sest maatükk asub linna südames.

Tallinna linnapea Ivi Eenmaa teatas, et tõenäoliselt hakkavad nad protestima, kui see maa linnavalitsust teavitamata maha müüakse. «Mulle küll ei meeldiks, kui riik otsustaks sellise küsimuse meie seisukohta arvesse võtmata,» kinnitas Eenmaa.

AS Palza Hotell asutati 1995. aastal. 80% aktsiakapitalist kuulub Inglise ärimehele David Roche'ile, viiendik ehk 65 600 krooni eest aktsiaid RASile Sakala Keskus. Majandusministeerium on kaalunud riigi osalusest loobumist.

Projekti eestvedaja sir David Roche on soovinud Plaza hotelli liita rahvusvahelise hotelliketiga Holiday Inn. Kinnitamata andmetel kaldub Holiday Inn Eestis eelistama tulevast maailmakaubanduskeskuses asuvat hotelli.

Tihti Eestit külastava Roche'i kava kohaselt hakkaks hotelli ehitust finantseerima maailmapanga finantsorganisatsioon IFC. Ehituse maksumuseks on arvestatud 700 miljonit krooni.

Hetkel kuum