17. november 1997 kell 22:00

Borås Wäfveri huvitub Leedust

«Ettevõtted täiendavad teineteist. Eesti vabriku võimsused on lae saavutanud, mistõttu peame oma tegevust laiendama,» ütles Borås Wäfveri tegevdirektor Lars Mauritzon. Hiljuti sai Alytus Kreenholmilt arvestatava tellimuse.

Borås Wäfveri ja Kreenholm kavatsevad osaleda jaanuaris algaval avalikul pakkumisel, kus Leedu valitsus plaanib müüa 63,18 protsenti Alytus Textile aktsiatest. Ettevõtte alghind on 12 miljonit litti.

Alytus Textile töötab praegu 80protsendilise võimsusega ning firma kahjumi suurus on 12,68 miljonit litti. Alytuse üheksa kuu müügikäive oli 138,13 miljonit litti.

Firma peadirektori Gintautas Andriuskeviciuse hinnangul võib firma aastakäive pärast edukat erastamist ja uusi investeeringuid kasvada 193,5 miljonilt litilt 390 miljonile litile.

Borås Wäfveri ja Kreenholmi grupp ei ole ainsad pakkujad. Alytuse aktsiate ostmisest on huvitatud ka Singapuri Tolaram grupp.

Borås Wäfveri pakkumuse võib Leedu valitsusele atraktiivseks teha Eestis saavutatud edu, loodab Lars Mauritzon.

«Eestis 1995. a tootmist üle võttes tuli meil tagada kolmeks aastaks töökoht 2000 inimesele,» ütles Mauritzon. Eesti valitsus arvestas eelkõige ulatusliku ratsionaliseerimise, mitte aga nõudluse kasvu ning efektiivse turustuse ja tootmisvõimsuste kasutamisega.

«Siis oli vabrikus 5700 töötajat. Nüüd on neid peaaegu niisama palju -- 5200, sest tootmismaht on suurenenud,» ütles Mauritzon. DI-BNS

Hetkel kuum