24. november 1997 kell 22:00

Reisiapteegi koostamisel tasub eelistada tunnustatud ravimeid

Reisikohvrit pakkides rändavad kotti kõik elutähtsad tarbeesemed. Kaasa pakkimata jäänud ravimid meenuvad sageli alles siis, kui kodust kaugel hakkavad kimbutama tervisehädad.

Paha enesetunne aga rikub tuju, halvab mõtlemisvõimet ja võib kahjustada teie muidu nii laitmatut välimust. Tavainimene, kes arstimitega päevast päeva kokku ei puutu, tunneb end võõral maal apteegis ebakindlalt. Arstiabi ei pruugi kalliduse tõttu olla kättesaadav, võib tekkida keeleprobleem.

Järgnevatel nädalatel pakun valiku ravimitest, mis võiks sisalduda reisiapteegis. Neid saab osta apteekidest ilma retseptita. Võib juhtuda, et näitena toodud ravimite vastu huvi tundma hakanud inimene läheb apteeki küsima ja selgub, et seda ravimit apteegis polegi. Lohutuseks olgu öeldud, et puuduva ravimi saab teie tõsise huvi ja soovi korral apteeki tellida hiljemalt järgmiseks tööpäevaks. Alati tasuks küsida ka jutuks olnud ravimitega sarnaste samatoimeliste ravimite järele. Võib-olla sobivad teile just need?

Kuigi käsimüügi ravimitega võib ravida ka arsti ettekirjutuseta ning apteekri soovitusel, peab ravimit ostes tähelepanelikult lugema pakendil olevat infolehte. Arstimitel võivad olla kõrvaltoimed ja vastunäidustused, millesse peaksid eriti tõsiselt suhtuma rasedad, rinnaga toitvad emad, kroonilised haiged ja eakamad inimesed.

Reisiapteeki soovitan osta vaid kvaliteetfirmade ravimeid. Väärika firma nimi tagab kvaliteedi. Nende puhul on kindel, et aastatepikkuste analüüside tulemusel on välja selgitatud kõik võimalikud kõrvaltoimed, vastunäidustused ja koosmõju teiste ravimitega.

Üle piiri reisides soovitan hoiduda Venemaa päritolu ravimite kaasa võtmisest. Välismaal neid ei tunta ja probleem võib tekkida, kui toll teie koti sisu vastu huvi tunneb.

Kui teil on ravikuur pooleli või teie haigus nõuab pidevat arstimite tarvitamist, võite kaasa võtta ravimeid ja ravimisarnaseid aineid koos vastava arstiretseptiga, mis on mõeldud tollile esitamiseks. Ühekordselt tollipiiri ületavate ravimite kogus ei tohi ületada ühe ravikuuri vajadusi: maksimaalselt kuni viis originaalpakendit ja erinevaid preparaate võib olla kuni viis nimetust.

Näpunäiteid reisiapteegi koostamiseks

- Vaatamata heale tervisele sõlmi välismaal viibimise perioodiks tervisekindlustus.

- Ravimite valikul lähtu külastatava sihtpunkti eripärast, teil varem korduvalt esinenud haigustest ja kroonilistest tõbedest.

- Pea nõu oma raviarstiga või apteekriga.

- Eelista välismaise päritoluga ravimeid.

- Väldi Venemaa päritolu ravimite kaasa võtmist välismaale, et pääseda võimalikest ebameeldivustest tollis.

- Enne ravimi ostmist loe hoolega pakendil olevat tarvitamisjuhist.

- Mõtle, kas reisiapteek sisaldab järgnevaid arstimeid: - valuvaigistid ja palavikualandajad

- kõhuhädade leevendajad

- iiveldus- ja oksendamisvastased rohud

- südamevaevuste leevendajad

- haavavahendid ja plaastrikomplekt

- allergiavastased rohud

Hetkel kuum