30. november 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Haapsalu linn võtab linnaehitusse investeerimiseks Ühispangalt kümneks aastaks 11 miljonit krooni laenu, mille intress selgub tuleva aasta märtsis, kui laenu kasutama hakatakse.

Reedel andis Haapsalu volikogu laenuvõtmiseks loa ja kinnitas laenulepingu Ühispangaga, teatas Lääne Elu. Kui tuleva aasta märtsiks on rahaturu seis laenuvõtmiseks ebasoodne, võib linnavalitsus lepingu kohaselt kahju kannatamata laenust loobuda.

«Laenudeta oleksime tänase linnailme saavutanud aastal 2003 või 2004,» põhjendas linnapea Urmas Sukles.

Laenuraha eest alustatakse Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi võimla ehitust ja remonditakse Läänemaa kultuurikeskuse fassaad. BNS

Börsiväliselt müüdud Hansapanga aktsiate arv viimasel kolmel kuul ületab börsil müüdud aktsiate arvu ligikaudu kaks korda.

27. augustist kuni 21. novembrini müüdi börsiväliselt 23 miljonit Hansapanga aktsiat; börsil müüdi samal ajavahemikul 12 miljonit Hansapanga aktsiat.

Kinnitamata andmetel võib sellise vahekorra taga olla väärtpaberilaenude tagatiseks olnud (repotud) aktsiate müük. ETA

Reisiparvlaeva Vana Tallinn majandav firma TH Ferries vallandas 12 laevatöötajat, enamikus baarmenid, kuid ka restoranide ettekandjad, kes jäid kontrollimisel vahele raha kõrvaldamisega.

TH Ferriese esindaja Henn Ruubel ütles Postimehele, et operaatorfirma juhtkond alustas suve lõpul koostöös ühe turvafirmaga Vana Tallinna personali kontrollimist, sest «loomulikud kaod» laeva baarides ja restoranides osutusid liiga suureks. ETA

Neljapäeval keemiakombinaadi Kiviter ostulepingu sõlminud AS Eriõli lähtub oma äriplaanis Kiviteri ümberkujundamisest peamiselt naftakeemia tootjaks.

BNSi käsutuses oleva äriplaani järgi tuleb Kiviteris põlevikiviõli tootmisest loobuda, kui põlevikivi hinna tõus edestab oluliselt toornafta hinna tõusu.

Täielik üleminek naftakeemiaproduktide tootmisele võimaldab ettevõttes toota ka bensiini A76 ja A92. BNS

Tallinna linn laseb lähiaastatel linna autostumise leevendamiseks ehitada 13 parkimismaja ja neli maa-alust parklat.

Kokku mahutaksid need 6160 autot, seega kahekordistuks pealinna parklakohtade arv, ütles Tallinna abilinnapea Kalev Kallo.

Maa-alused parklad on kavas rajada Balti jaama kõrvale praeguse linnalähiliinide busside väljumiskoha alla, samuti Rannavärava tänava äärde ja Põhja puiesteele, kuhu mahuks kokku 850 autot.

Ka on kavas ehitada kahekorruseline maa-alune parkla Vabaduse platsi ja tenniseväljakute alla, kuhu mahuks parkima 250 autot.

Parkimismaju on plaanis ehitada kokku 13, neist üks on valmis, üks kohe valmimas ja kahe ehitus on pooleli. BNS

Täna hakkavad kehtima uued kommertspankade kõrgendatud likviidsusnõuded, mille tulemusel peavad pangad hakkama keskpangas hoidma 13 protsenti oma kliendikontode jääkidest.

Tallinna Panga riski- ja varahalduse divisjoni juhataja Rändi Hüts ütles, et likviidsusnõuete karmistamine on eelmisel kuul toimunu jätk ja pankadele erilisi probleeme ei põhjusta.

Ega see pankade likviidsust suurenda, pigem vähendab, sest raha tuleb ringlusest välja viia, kommenteeris Hüts. ETA

Vormsi vald tuleb 1997. aasta lõpuni toime ilma riigi toetuseta, nentis regionaalminister Peep Aru. Valla eelarvesse raha laekub ning vald võib aasta lõpuni normaalselt elada. Pankrot Vormsi valda ei ähvarda, nentis minister.

Aru sõnul ei saa olla rahul kõigega, mis saarel on tehtud. Mõned Vormsi valla otsused on pretsedenditud, ütles ta ajalehele Lääne Elu.

Mitme ametkonna tehtud kontrollimise tulemused, mis käsitlevad Vormsil kujunenud olukorda ja ettepanekuid Vormsi vallavolikogule, valmivad sel nädalal. ETA

Hetkel kuum