8. jaanuar 1998 kell 22:00

Estonia teatris

9. jaanuaril kell 19, 11. jaanuaril kell 14

J. Hermani muusikal «Hallo, Dolly!»

Täna ja pühapäeval Estonias etenduv muusikal «Hallo, Dolly!» on oluline sündmus kahel põhjusel. Litsentsi lõppemise tõttu on need etendused viimased, mistõttu tasub kiirustada neil, kel see lustlik lugu veel nägemata.

Dolly osas on laval meie operetiprimadonna Helgi Sallo, kelle elus on lõppeval nädalal kaks otsustava tähtsusega sündmust. Üleeile ilmus muusikapoodidesse tema CD-plaat ja kassett, millel on salvestisi 1960. aastaist tänaseni. Samuti jätab Sallo Dollyna hüvasti suure lavaga.

«Tulnuka taassünd» viib vaataja kaugesse tulevikku kosmoselaevale, kus korraldatakse eksperiment kosmosekoletise elluäratamiseks. Loomulikult üllatab elustatav oma jõu ja kavalusega ning tema ohvrite nimekiri täieneb kiiresti.

Filmimeeskonda kuuluvad teada-tuntud tegijad. Peaosades Sigourney Weaver, Winona Ryder, Ron Perlman jt. Lavastajaks on tänase prantsuse kino omanäolisemaid autoreid Jean-Pierre Jeunet. Film kestab 1 tund ja 48 minutit.

Täna avati Adamson-Ericu muuseumis põnev väljapanek vene vanausuliste ikoonikunstist. Esitatud valik Peipsi-äärsetest ikoonidest (1890--1940) pärineb Tallinna antikvaaride ja kollektsionääride kogudest.

Vene vanausuliste ikoonikunst Eesti pinnal on laiemale üldsusele seni tundmatu, ent põnev kunstinähtus. 19. sajandi lõpul tekkis Peipsi läänerannikul asuvas Raja külas kohalik ikoonimaali koolkond, mis saavutas väljapaistva meisterlikkuse. Asustasid ju Peipsi lääneranniku Venemaalt religioosse tagakiusamise eest põgenenud vanausulised.

«Viies element» on suurejooneline ulmefilm, mille stsenarist ja lavastaja on tuntud prantslane Luc Besson, keda meie vaataja peaks mäletama «Leoni» lavastajana. Ligi 90 miljonit dollarit neelanud filmi tegevus toimub 2259. aastal, mil inimesed elavad universumi paljudel planeetidel. Linateos pakub nii pingelisi võitlusstseene kui romantikat. Osades on Milla Jovovich, Bruce Willis, Gary Oldman jt. Kostüümikunstniku töö tegi Jean-Paul Gaultier.

Hetkel kuum