Sel aastal kaheksa suurt investeeringut

16. jaanuar 1998, 00:00

Välisinvesteeringute agentuuri direktor Agu Remmelga sõnutsi on kaks välisinvesteeringut 500 miljoni krooni suurused, ülejäänud kuus on mahus 10--50 miljonit krooni.

Need kaheksa projekti on juba otsustatud ja 95% kindlusega saab öelda, et need on käivitatud, ütles Remmelg.

Eestisse on sellel aastal oodata investeeringut ?veitsist, Kanadast, Jaapanist, USAst, Saksamaalt, Hollandist, Taanist ja Norrast.

Kokkulepitud investeerimisprojektidest on kaks seotud masinaehituse ja metallitööstusega, kolm investeeringut tehakse puidutöötlemisse, ütles Remmelg.

Veel märkis ta, et üks on logistikaalane projekt ning üks firma kavandab sisseveetava tselluloosi baasil majapidamispaberi tootmise rajamist.

Lisaks soovib üks elektroonikafirma rajada siia kontori, et perspektiivis oma tegevust laiendada.

Kaheksast kolm investeeringut lähevad maarajoonidesse. Ülejäänud viis projekti on plaanitud Tallinna või linna lähedusse.

Kaheksast selle aasta suuremast välisinvesteeringust on viis suunatud täiesti uute ettevõtete rajamisse. Ülejäänud kolm tehakse koos siinse partneriga või olemasoleva tootmise laiendamisse.

Remmelga sõnul on hea, et mitu projekti on otseselt tootmisega ehk tööstusega seotud. «Tootmisprojektid langevad kokku meie töö eesmärkidega,» sõnas ta.

Välisinvesteeringute agentuur on seadnud endale eesmärgi tuua Eestisse kapitali-ja tehnoloogiamahukaid projekte. Eriti soovib agentuur näha selliseid investeerimisprojekte, mis on suunatud ekspordi arendamisele, mitte ei ole mõeldud pelgalt Eesti turu jaoks, lausus Remmelg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing