29. jaanuar 1998 kell 22:00

Aktsiaturg ootab rõivatootjate liitumist

Eile tõusid Baltika ja Klementi aktsiate hinnad börsil vastavalt 15% ja 5% vastavalt 24,65 ja 13,15 kroonini. Üleeile kerkisid kummagi aktsia hinnad viiendiku võrra.

Mingi mäng käib, kuna aktsiaid ostetakse suurtes kogustes kokku, ütles Ühispanga kapitaliturgude direktor Margus Kangro. Tema sõnul pole veel teada, kes need ostjad on.

Eile oli Baltika aktsiate käive börsil ligi kaks miljonit krooni ja Klementi käive poole suurem.

Üleeile kaubeldi Klementi aktsiaga 2,5 mln ja Baltika aktsiaga ligi miljoni krooni eest. Varasematel kuudel ulatus kummagi ettevõtte päevakäive vaevu saja tuhande kroonini.

ASi Klementi nõukogu esimees Ardo Kamratov ütles eile, et tema teada pole konkreetseid läbirääkimisi peetud. «Olen kaks päeva Tallinnast ära olnud, aga ei tea, et midagi olulist oleks juhtunud,» lisas ta. Samas ei välistanud ta ettevõtete liitumist tulevikus.

Kamratovi sõnul võivad hinnad börsil tõusta seoses läheneva Balti rõivamessi ja Baltika 70. aastapäeva tähistamisega.

Baltika peadirektor Meelis Milder ütles BNSile, et ettevõte ei kavatse ühineda Klementiga.

Ilmselt teavad mõned investorid nende ettevõtete kohta rohkem kui ülejäänud turg, kommenteeris rõivatootjate aktsiate hindade ootamatut tõusu Hansapanga maakler Märt Meerits.

Tõenäoliselt oodatakse rõivatootjate ühinemist, märkis Hansapanga maakler Charlie Viikberg. Ühinemine aitaks Klementil oma toodangut Baltika kaubamärkide kaudu paremini turustada ning see asjaolu võib tekitada investorites ostuhuvi, lisas ta.

Hetkel kuum