2. veebruar 1998 kell 22:00

Tarbijakaitseamet kahtleb vee hinnas

Tarbijakaitseamet väidab, et Tallinnas uuest aastast kehtiv veehind on põhjendamatult kõrge ja kutsus tänaseks kokku rahvakoosoleku.

Tarbijakaitseamet teatas eile ekspertiisitulemusele viidates, et Tallinna Vesi tõlgendab omakasupüüdlikult kolme aasta tagust laenulepingut Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangaga, milles on ette nähtud tariifi tõstmise edasine tempo.

«Nii hinnatõusu analüüsimist kui ka selle põhjuste väljaselgitamist ja seletamist on oluliselt seganud asjaolu, et kõiki Tallinna elanikke ja ettevõtteid eluliselt puudutav laenuleping on asjaosaliste salastatud,» öeldakse ekspertiisi lühikokkuvõttes. Kõnealuse lepinguga laenas Tallinna Vesi riigi ja linna käendusel EBRD-lt 28,7 mln dollarit (400 mln krooni).

Tarbijakaitseameti peadirektori asetäitja Enn-Toivo Annuk ütles, et ekspertiisi tellimise konsultatsioonibüroolt L&C tingis rahva rahulolematus. «Ekspertiisi käigus ilmnes, et hinnad on kehtestatud prognooside, mitte tegelike tootmiskulude alusel,» sõnas Annuk.

Tarbijakaitseamet juhtis tähelepanu, et kõiki Tallinna elanikke puudutavad hinnad ei tohiks olla monopoolse ettevõtte nõukogu ja juhatuse määrata. «Tallinna volikogu peaks langetama poliitilise otsuse ASi Tallinna Vesi edasise arengu ja erastamise ning hinnakujunduse kohta,» resümeeris tarbijakaitseamet.

Tallinna Vee finantsdirektor Urmo Raiend avaldas veendumust, et suudab ettevõttes tehtud kalkulatsioone kaitsta. «Laenulepingus on poolte kohustused konkreetselt kirjas,» kinnitas ta. ÄP

Hetkel kuum