3. veebruar 1998 kell 22:00

ERA Pank tahab osta kooli

Pank on alustanud Ülenurme vallaga läbirääkimisi gümnaasiumi ostmise üle.

«Asi on meile uudne ja kõigepealt soovime näha äriplaani, mis selgitaks panga pürgimusi,» ütles Ülenurme vallavanem Anti Kalvet.

Vallavolikogu esimehe Kalev Pettai sõnul kardavad valla juhtorganid kõige rohkem seda, et panga võimaliku pankroti korral asutakse müüma ka pangale kuuluvat vara ning vald ei jõua kooli tagasi osta.

Kalev Pettai hinnangul võib gümnaasiumikompleksi hind koos spordirajatistega küündida 50 mln kroonini.

«Kooli müümine võidakse panna vallavolikogu otsusega rahvahääletusele,» lisas Anti Kalvet.

«Praeguse eelarvega hääbub gümnaasium kolme aasta jooksul,» väitis ERA Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker. Tema sõnul on panga pakkumus kantud suuresti eneseteostuse mõttest, sest majanduslikku kasu ei hakka erakool niipea tootma.

«Loomulikult säiliks põhikoolis tasuta õppevorm, gümnaasiumiõpe muutuks aga tasuliseks,» ütles Ülenurme gümnaasiumi direktor Tarmo Kerstna. Ta kinnitas samuti, et vald ei jõua oma kooli ülal pidada ja süvendatud majandusõpe meelitaks kooli rohkem noori. Gümnaasiumis võiks olla isegi kolm paralleelklassi, leidis Kerstna.

Ülenurme gümnaasiumi tänavune eelarve on 2,78 mln krooni, mis tuleb valla eelarvest. Kooli eelmise aasta kütte, vee ja elektri kulud olid ligi 800 000 krooni.

Ülenurmel õpib 350 last, kõik õpetajad on erialase kõrgharidusega. Mullu oli gümnaasium riigieksamite tulemuste põhjal Eesti 302 keskkooli hulgas 17. kohal. Kooli võimlas mängib ka Polarise korvpallimeeskond.

Hetkel kuum