Pankurid peavad deklareerima oma vara

05. veebruar 1998, 00:00

Järgmisel nädalal riigikogusse jõudva seaduseelnõu kohaselt seatakse kommertspankade juhtkondadele nõudeid, mida varasemas seaduses polnud, ütles Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann. Tema sõnul ei või uue seaduseelnõu järgi pankade juhatuste ja nõukogude liikmed kuuluda mõne teise kommertspanga juhatusse või nõukogusse. Lisaks sellele ei või pankade juhatuste liikmetel olla teisi tööandjaid ja nad ei tohi kuuluda mõne teise äriühingu juhatusse või nõukogusse.

Seaduseelnõu heaks kiitnud Eesti Panga nõukogu liige Kalev Kukk ütles, et uus seadus ei muuda pankadele põhimõtteliselt midagi. «Vana seadus oli vana aja laps, keda tuli ravitseda,» kommenteeris ta. Kuke sõnul on eelnõus arvestatud ELi reeglite ja tavakäitumisega.

Kommertspankade juhatuste ja nõukogude liikmete huvid ei tohi olla vastuolus kohustustega klientide ees, sätestab uus krediidiasutuste seadus.

Seaduseelnõu järgi asendub senine kaheastmeline pankade tegevuse alustamise kord üheastmelisega, kus pole enam vaja taotleda asutamisluba, piisab ainult litsentsi saamisest Eesti Pangalt. Krediidiasutusi vaadatakse edaspidi tervikuna konsolideeritud grupist lähtudes. Samuti annab seaduseelnõu enam õigusi pangandusjärelevalvele. Eelnõu ei anna eelisõigusi ühistupankadele, mis peavad tegevuse alustamiseks täitma kommertspankadega sarnased nõuded. Krediidiasutuste seaduse eelnõuga ühel ajal keskpanga nõukogus heaks kiidetud hoiu- ja laenuühistuseadus annab laenu-hoiuühistute tegevusele esimest korda seadusliku aluse. Selliseid ühistuid on Eestis kaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing