Kiiev otsib Gazpromile alternatiivi

26. veebruar 1998, 00:00

Venemaa tegi ettepaneku katta osa Ukraina gaasivõlast sealsete energiaettevõtete aktsiatega, Kiiev omakorda otsib Vene gaasile alternatiive Norrast ja Turkmeeniast.

«Kui te ei suuda maksta rahas, andke meile siis aktsiaid,» ütles Venemaa esimene asepeaminister Boriss Nemtsov Moskvas toimunud energeetikute kohtumisel.

Nii või teisiti kavatseb Moskva aktiivselt osaleda Ukraina energiamajanduse erastamisel, ütles Venemaa asepeaminister Jakov Urinson.

Mulluste gaasitarnete ja 1991.--1994. a tarnete eest võlgneb Ukraina Venemaale 1,2 mld dollarit. Ukraina tarbib aastas 52--53 mld kuupmeetrit Venemaa gaasi ning transpordib torujuhtmete kaudu läände 120 mld kuupmeetrit gaasi.

Sel nädalal Ukrainat külastanud Läti peaminister Guntars Krasts soovitas Kiievil kaaluda Põhjamere gaasi importi Norrast.

Krastsi sõnul valmib kahe aasta pärast tasuvusuuring torujuhtme rajamise kohta Skandinaaviast Balti riikidesse ja Poolasse, mida oleks võimalik pikendada Ukrainasse.

Teisipäeval kirjutasid Turkmeenia ja Briti-Hollandi naftakontsern Royal Dutch Shell alla kavatsuste protokollile 4 mld dollarilise gaasijuhtme rajamiseks Türgi ja Iraani kaudu Euroopasse, mis võiks gaasi tarnida ka Ukrainale. REUTER-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing