25. veebruar 1998 kell 22:00

Tallinna veevärgi müük peatab hinnatõusu

Tallinna abilinnapea ja ASi Tallinna Vesi nõukogu esimees Ants Leemets rääkis, et linnavalitsus esitab volikogule kaks otsuse eelnõu. Esimeses järjekorras taotletakse 15 miljoni uue aktsia emiteerimist, mille tagajärjel kasvab ettevõtte aktsiakapital 1 miljardi kroonini. Seejärel plaanib linn müüa veel täiendavad 18 miljonit aktsiat, misjärel kuulub 33% Tallinna Vesi aktsiatest uutele aktsionäridele, ütles Leemets.

Aktsiate võõrandamisest saadav lisaraha läheb ettevõtte laenude kustutamiseks ja investeeringuteks Tallinna veemajandusse. Seetõttu pole vaja investeeringute katteks raha saamise eesmärgil lähimas tulevikus vee hinda tõsta, märkis Leemets.

Aktsiate müügist saadava raha kasutusse võtmisest tulenev hinnapoliitika sõltub Leemetsa sõnul märtsis kinnitatavast viie aasta investeerimiskavast.

Leemets välistas võimaluse, et linnavalitsus tahab Tallinna Vee aktsiad müüa konkursita Balti Cresco Investeerimisgrupi ASile, millist kahtlust on avaldanud teised investeerimisfirmad.

Pärast volikogu positiivset otsust korraldab linnavalitsus konkursi, leidmaks investeerimisfirma, kes hakkab aktsiaemissiooni korraldama.

Leemets väitis, et sellel teemal on olnud juttu nelja Eesti suurema investeerimisfirmaga. «Me ei tee mingisuguseid piiranguid konkursil osalemiseks,» ütles Leemets, «ütlesin kõigile, et kui nad pärast konkurssi kaebavad, et me oleme halvasti käitunud, lasku käia. Aga ärgu enne konkurssi kaevelgu.»

Leemets ei välistanud, et Tallinna Vesi aktsiad suunatakse müüki maailma teistele vee-ettevõtetele, kuid lisas, et sellist kitsendavat tegurit linnavalitsus siiski sätestada ei taha. Seni on ASi Tallinna Vesi nõustanud Berliner Wasser Betrieb.

Teine aktsionäride ringi muutmise eesmärk on ettevõtte viimine börsile, mis eeldab väikeaktsionäride rohket olemasolu, märkis Leemets.

Hetkel kuum