25. veebruar 1998 kell 22:00

USA suurtõus on läbi

Riia börsil püsis kolmapäeval kerge langustrend. Maaklerid leidsid, et nii mõnelgi võtmeaktsial on lähipäevil tõusuvõimalusi, hinnamuutused ei tohiks aga tulla väga suured, kuni börsile ei ilmu uut raha. Põhinimekirjas oli suuremaks langejaks Balta, pisut kaotas taas ka Rezekne. Unibanka ja Kaija seevastu liikusid pisut üles.

Leedu börsi põhinimekirjas kaubeldi arvestatavalt vaid Hermise ja Vilniuse Pangaga. Mõlemad tõusid, Hermis koguni 5 latti, mis hiljutise tugeva languse järel on loomulik. Litin-indeks tõusis 8,53 punkti 815,71ni. A-nimekirjas näitas jõulist, ligi 10punktist tõusu Leedu Kindlustus (Lietuvos Draudimas), mis oli ka päeva enimkaubeldud aktsia. Maaklerite hinnangul sai turg eelmisel nädalal põhja kätte ning hinnad on stabiliseerumas. Järgmiseks nädalaks ennustatakse mõningast tõusugi.

Kuigi enamik liideraktsiaid liikus kolmapäeval Vene kauplemissüsteemis üles, jäid kõik naftafirmad ettearvatult kaotajate hulka, tõmmates pisut alla ka RTS-indeksi. Ehkki paljud kohalikud maaklerid hindasid nafta hinna languse mõju firmadele vähetähtsaks, jäid viimastel kuudel palju ettevaatlikumaks muutunud investorid seekord eriarvamusele. Üldine meeleolu oli siiski hea ning nädala lõpuks loodetakse väikest tõusu.

Taas kord sekkus liialt hoogu läinud USA aktsiainvestorite tegemistesse Alan Greenspan. Tema jutt Kaug-Ida kohale tõusvatest tormipilvedest ei meelitanud kedagi. Sellele lisandus teade, et farmaatsiagigantide GlaxoWellcome'i ja SmithKline Beechami paljureklaamitud ning turge innustanud ühinemisläbirääkimised on karile jooksnud. Võlakirjaturul hinnad langesid ning analüütikute hinnangul hakkab trendi jätkumine mõjuma halvasti aktsiahindadele. Nii mitme negatiivse teguri mõju all oli aktsiaturgude suurtõusu saatus kiirelt otsustatud ning farmaatsiasektori juhtimisel tulid hinnad taevastest kõrgustest alla.

Hetkel kuum