Merko Ehitus tahab osta Tartu kesklinna krunti

03. märts 1998, 00:00

Merko Ehituse peadirektor Tõnu Toomik kinnitas, et nemad on pakkumuse teele saatnud. «Kas see ka kohale on jõudnud, ei tea,» lisas Toomik.

Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja asetäitja Heiki Tamm pidas tõenäoseks, et rohkem pakkumusi Lille mäel asuva poolelioleva hoone müüride ja ligi 12 000 ruutmeetri suuruse krundi ostmiseks ei laeku. «Kui pakkumus ikka laupäeval posti pandi, oleks see pidanud tänaseks meile ükskõik kust Eesti otsast kohale jõudma,» seletas Tamm.

Pakkumuste esitamise tähtajaks, 27. veebruariks, ei laekunud ühtki pakkumust. Arvesse lähevad ka posti teel saabunud pakkumused, millel on 28. veebruari postitempel. Tartu linnavalitsuse haldushooneks kavandatud poolelioleva ehitise ostja selgub 5. märtsil.

Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Ülle Laas möönis kahjutundega, et huvi oksjoni vastu oli suurem, kui osavõtt. Laas ei pidanud põhjuseks viie miljoni krooni suurust alghinda. «Põhjuseks on ideepuudus,» väitis Laas. «Potentsiaalsel ostjal pole mõtet endale lagunenud müüre osta, kui tal puudub äriidee.»

Merko juht Tõnu Toomik ütles, et peab vähese osavõtuaktiivsuse põhjuseks seda, et paljud potentsiaalsed ostjad on juba endale Tartu kesklinnas kinnisvara soetanud.

Toomik rääkis, et Lille mäel olevate müüride lammutamine läheb maksma umbes pool miljonit krooni. «Ei näe varianti kasutada olemasolevaid müüre,» lisas ta.

Merko Ehitus ehitas eelmisel aastal Tartusse gaasiseadmeid tootva Rootsi tütarettevõtte ASi Primus Eesti tootmishoone ja Tartu politseimaja. Praegu ehitab firma ASi Kroonpress uut trükikoda, mille maksumus on üle 17 miljoni krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing