8. märts 1998 kell 22:00

Nokia mobiilitehas raskustes

Esmofoni müügijuht Heigo Ensling ütles, et eelmisel kuul tellis ta 600 telefoni, kuid sai ainult 80. «Viimase kahe kuu jooksul ongi olnud niimoodi, et olen saanud tellimusest umbes kümnendiku,» lausus Ensling.

Ensling lisas, et iga tema hommik algab kõnega Mobinesti, uurimaks, kus on telefonid. Ta ütles samuti, et olukord meenutab aega, kui turule tuli Nokia NMT-telefon 150, esimesi Eestisse tulnud telefone, ning inimesed panid end järjekorda, et oma telefon võimaluse korral kätte saada.

«Praeguseks on Eestisse toodud 500--1000 6110-telefoni,» ütles Agur Jõgi. Ta lubas, et märtsikuu jooksul probleemid lahenevad.

Soome korporatsioonist Nokia Mobile Phones kommentaari kahjuks saada ei õnnestunud, sest Eestisse müügiga tegelev Timo Manelius viibis välisreisil.

Ebaseaduslik mobiiltelefoniäri paistab aga hästi minevat, sest Kuldses Börsis on kümme kuulutust, kus pakutakse uut Nokia 6110 telefoni, ning hind kõigub 5500-- 7300 krooni vahel, samal ajal kui näiteks Esmofoni hind on 6490 krooni.

Nokia 6110 on esimene mobiiltelefon maailmas, millel on sisse programmeeritud kolm mängu, mis aitavad telefoniomanikul igavust peletada, samuti saab neid mänge kahekesi mängida, eeldusel, et mõlemal mängijal on 6110 telefon, info kahe telefoni vahel liigub infrapunase kiire abil.

Hetkel kuum