Valuutaturge tabas uudistelaviin

16. märts 1998, 00:00

Mitmesuguse mõjuga uudised viisid valuutakursside kauplemisvahemikud nädala viimasel päeval suhteliselt laiaks, uudiseid tuli nii Tokiost, Washingtonist kui ka Moskvast. Saksa marga suhtes kaubeldi dollariga peaaegu kahe ja poole pennilises vahemikus (1,811--1,8355 DEMi), Jaapani jeeniga oli see veidi väiksem (127,85--129,10 jeeni).

Hommikused teated president Jeltsini ägedast hingamisteede põletikust toetasid dollarit. Vastukaaluks said aga Jaapani oodatust suurem rahvusliku kogutoodangu maht möödunud aasta neljandas kvartalis, side- ja telekommunikatsiooniministri Shozaburo Jimi toetus ideele kasutada ministeeriumi säästude kindlustusfonde väärtpaberituru toetamiseks ning viimaste uudiste mõjul Nikkei indeksi peaaegu kolmeprotsendiline tõus. Samas teatas Jaapani valitseva liberaaldemokraatliku partei poliitilise liidri Taku Yamasaki, et riik ei planeeri uueks rahandusaastaks suuremastaabilist maksude alandamist.

Oluliseks teateks oli USA tootjahindade 0,7protsendiline langus jaanuaris. Nn tuumiktootjahinnaindeks (ilma toiduainete ja energiakandjateta) langes 0,1 protsenti.

Tulemused näitavad, et inflatsiooniline surve Ameerika Ühendriikide majandusele on endiselt väike ning intressimäärade tõstmine Föderaalreservide poolt vähetõenäoline. Saksamaa kohta on viimasel ajal räägitud seevastu intresside alandamisest. Reedel kummutas selle spekulatsiooni riigipanga nõukogu liige Guntram Palm.

Reede õhtul oli USD kurss 1,82 DEMi (14,56 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing