17. märts 1998 kell 22:00

Scania ehitas Balti suurima automüügikeskuse

Uue keskuse ehitusega Peterburi tee ja Betooni tänava ristmikule näitab Scania, kui tõsiselt ta Eestisse on tulnud, märgib Scania Eesti juhatuse esimees Janno Karu. Valmivast keskusest saab firma veokite ja busside suurim Balti müügi- ja hoolduskeskus, kust koordineeritakse Scania müügitegevust ka Lätis ja Leedus.

Scania Eestil olid vabad käed luua omapärase arhitektuurilise lahendusega keskus -- vastandina Scania standardsetele Ida-Euroopa «karpidele».

FCMi peadirektori Maido Kivioru sõnul oli koht autokeskuse ehituseks pinnase poolest ebasoodne. Endise prügimäe turbaalusel pinnas tuli kahel hektaril kuni paeni välja vahetada kandvama vastu, mis taluks 40tonniste Scania veokite raskust. Osa hoone kapitaalsest vundamendist on raudbetoonist, osa monteeritavast monoliitbetoonist. Väljast on keskus kaetud sandwich-paneelide ja tehiskiviplaatidega. Autokeskuse jaoks valmis ka gaasiküttel katlamaja.

Peterburi maantee poole avaneb kaht veokit eksponeeriv klaasmaja. Suurem rõhk on keskuse teeninduspoolel, mis arvestab 5aastast kasvutendentsi. Keskusesse tuleb 11 täispikka veokite teeninduskohta, neist 9 hoolduseks ja remondiks, üks keretöödeks ja pesula. Keskuse tehnoloogiline lahendus on välja töötatud Scania euroteenindusnormatiividest lähtudes. Hoone on varustatud kaasaegsete õli- ja naftareostuse puhastamise süsteemidega.

Esimese korruse atraktiivselt kujundatud teenindussaalis asuvad müügiesindajad, samas müüakse varuosi ja võetakse töid vastu. Teisel korruse kontoripinnal (900 m²) paikneb ka kohvik.

Hetkel kuum