Julianuse Inkasso asub Hoiupangalt raha nõutama

02. aprill 1998, 00:00

«Eesmärk on leida kompromiss, mis rahuldaks kõiki pooli,» kommenteeris Julianuse Inkasso juhataja Aivar Ribelis. Mis teed me läheme, on lähipäevade teema, lisas ta. Kui kõik Autoexpo juhataja Kalmer Kaldase väidetu paika peab, on meie juristi hinnangul lootus tema kahju korvata, põhjendas Ribelis. «Vahe on nüüd selles, et kui seni tüütas Hoiupanka tundmatu väikeklient, siis nüüd on tegemist veidi võrdväärsema partneriga,» kirjeldas ta.

Kõik on endine, sest meile ei ole sellest teatatud, vastas Hoiupanga jurist Andrus Hinrikus. «Meie seisukoht pole muutunud ja ma ei saa enne midagi öelda, kui olen nendega kohtunud,» lausus Hinrikus. «Saan kommenteerida, kui nad on oma väited esitanud,» lisas ta.

Kalmer Kaldase väitel on ilmne Hoiupanga töötaja kokkumäng võltsdokumentidega konto avanud firma endise töötajaga, sest pank ei kontrollinud esitatud dokumente piisavalt. On lihtne põhjendada, et sellest teatamisel katkestas Autoexpo Hollandi partner lepingu ja krediidi, sest neil pole mingit raskust leida kohe Eestist mõni teine firma, selgitas Aivar Ribelis.

Asja on teravaks ajanud Hoiupanga tahtmatus kannatajaga kokku leppida, nagu pangad sel puhul tavaliselt teevad, märkis Aivar Ribelis.

Autoexpo on Julianuse Inkasso esimene klient nõudega mõne panga vastu, kinnitas Aivar Ribelis. «Pigem töötame tavaliselt pankade ja nende tütarfirmade heaks,» lisas Ribelis. Inkassofirmade poole pöörduvad pangad ise halbade laenude tagasitoomiseks ja liisingufirmad võlglastelt raha kättesaamiseks.

Ametlikke läbirääkimisi Hoiupangaga Autoexpo nõude üle alustame tuleval nädalal, teatas Ribelis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing