16. aprill 1998 kell 22:00

Mobiiltelefonide operaatorid alandavad kõne hinda

Q GSMi teenuspaketid sisaldavad 15, 60, 120, 240 või 480 minuti ulatuses tasuta kõneaega. See tähendab, et iga kuu tasutava kuumaksuga on võimalik selle aja piires tasuta rääkida.

«Kui rääkida ainult 50 minutit tippajal ning 10 minutit väljaspool tippaega, siis minutimaksumus ei lisandu, vaid need kõned saab kõik kuumaksu eest,» ütles Q GSMi suhtekorralduse juht Jaana Aduson.

Uus hind -- 2,59 krooni minuti eest -- sisaldab käibemaksu ja on kohalike kõnede minutihind väljaspool tippaega Q480 teenuspaketi kasutajale.

Q kõnekaardi kasutajale maksab nii kohaliku kõne kui võrgusisese kõne minut koos käibemaksuga 2,70 ning kuumaks sel juhul puudub.

EMT alandas 15. aprillil kõneminuti hinda, mis sõltuvalt hinnapaketist langeb 25 kuni 55 sendi võrra, ütles EMT turundusosakonna juhataja Jüri Kriisemann.

Klassik- ja äripaketis puudutab hinnalangus ainult põhitariifi ajal kehtinud hindu, erapaketis on nii põhi- kui soodustariifi puhul kehtestatud uued hinnad.

Langetati ka paljude lisateenuste hinda, nagu kõnede tingimuslik suunamine, juhitav numbrinäit ja andmesideteenustega liitumine.

Q GSMi suhtekorraldusest öeldi, et nad peavad ebatäpseks ja eksitavaks ning klientidele kahjulikuks võrdlusi, mis kõrvutavad mobiilsideoperaatorite täiesti erinevatel alustel koostatud teenusepakette, sest neid lihtsalt ei ole võimalik omavahel võrrelda. ETA

Hetkel kuum