4. mai 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

USA president Bill Clinton ütles, et Ühendriigid võivad lõpetada tänavuse eelarveaasta viimase kolme aastakümne esimest korda ülejäägiga.

Clinton prognoosib eelarve ülejäägiks 30. septembril lõppeval eelarveaastal 50 miljardit dollarit, kirjutas Wall Street Journal.

USA president ütles, et suurim oht riigi majandusele on sõltuvus teistest turgudest, ka Aasiast. REUTERS-BNS

Soome Panga uueks presidendiks võib saada praegune keskpanga juhatuse liige Matti Vanhala, kirjutas esmaspäevane Soome press.

Soome Panga uus president valitakse mai keskel, kui Euroopa parlament on kinnitanud panga senise juhi Sirkka Hämäläineni ka ametlikult uue Euroopa keskpanga juhatuse liikmeks.

Helsingin Sanomate teatel toetab alates 1992. a keskpanga juhtkonda kuulunud Vanhalat nii Soome Kesk- kui ka Koonderakond. BNS

Maailmapanga ja rahvusvahelise valuutafondi esindajate sõnul on Läti seimi otsus viivitada Latvenergo erastamisega viga, mis tuleks võimalikult kiiresti parandada.

IMFi esindaja Lätis ja Eestis Dimitris Demekase sõnul on Latvenergo-suguste suurettevõtete erastamisel keerukusele vaatamata otsustav tähtsus majandusliku efektiivsuse tõstmisel ning see tuleks kasuks Läti reputatsioonile. Läti konkurendid Balti regioonis ja teistes üleminekumajandusega riikides on saavutanud selles valdkonnas olulist edu ja Läti ei tohiks neist maha jääda. ETA

Ukrainas alustasid eile ametiühingute üleskutsel streiki kaevurid ligi 20 söekaevandusest. Kaevurite a/ü esimehe Mihhail Volõnetsi sõnul on streikijate põhinõudmised palgavõlgnevuse likvideerimine, reaalpalkade ja pensionide tõstmine vähemalt 1990. a tasemele, söetööstuse prioriteetseks majandusharuks kuulutamine ja kivisöe impordi lõpetamine.

Mõnes kaevanduses pole palka makstud juba kümme kuud, kokku võlgneb riik kaevuritele 2,1 miljardit grivnat palgaraha. INTERFAX-BNS

Kümne Leedu kommertspanga bilansimaht kasvas aasta esimeses kvartalis 1,4% ehk 119 miljoni liti võrra, teatas Leedu Pank.

Hoiuste maht kahanes samas 11 miljoni litti ehk 1,9% ja oli 5,711 mld litti. BNS

Hetkel kuum