13. mai 1998 kell 22:00

Tallinna Kaubamaja ostab kogu Tartu Kaubamaja

Tehing peaks asjatundjate väitel aset leidma augustis. Põhjalikumat kommentaari ei soostunud osapooled ega neid esindav suhtekorraldusfirma enne börsi teavitamist andma.

«Ma ei kinnita ega lükka seda informatsiooni ümber,» ütles Tartu tarbijate kooperatiivi juhatuse esimees Tarmo Punger eile. Ta väitis, et TTK ja Tallinna Kaubamaja on kavandamas ühist tulevikku, millest asjaosalised põhjalikumalt räägivad esmaspäevasel pressikonverentsil.

«Et Tallinna Kaubamaja on börsiettevõte, kehtivad tema suhtes teatud reeglid, mistõttu ei saa ma praegu kommentaare anda,» ütles ASi Tartu Kaubamaja peadirektor Jaan Kallas. Samas ei eitanud ta, et ASil Tallinna Kaubamaja on alati olnud soov omandada kõik ASi Tartu Kaubamaja aktsiad. Tänaseks on Tartu Kaubamaja eraisikuist aktsionärid neile kuulunud 17% aktsiatest ASile Tallinna Kaubamaja maha müünud. TTK-le kuulub 26% Tartu Kaubamaja aktsiatest, hoone ja selle juurde kuuluv krunt.

Tartu Kaubamaja hoone hinnaks pakkus ASi Tõnisson Kinnisvara tegevdirektor Andres Joosep kuni 40 miljonit krooni ja krundi hinnaks 6--8 miljonit krooni.

«Kui korrutame selle veel soodsa asukoha ja kauplemistraditsiooni koefitsiendiga, võib hinnaks kujuneda kokku kuni 60 miljonit krooni,» märkis Joosep.

Arvata võib, et tehingu hind nii kõrgeks siiski ei kujune, sest hoonesse on seni investeerinud põhiliselt rentnik ehk kaubamaja, mitte TTK kui omanik. TTK-le kuuluva 26% aktsiate nominaalhind on 2,16 miljonit krooni.

AS Tallinna Kaubamaja ostis 1996. aasta detsembris ligi 6,5 miljoni krooni eest TTK-lt 57% ASi Tartu Kaubamaja aktsiatest. Ettevõtte aktsiakapital on 8 294 120 krooni.

Tartu Kaubamaja mullune käive oli 141 ja kasum 5,6 miljonit krooni.

Hetkel kuum