Ungari börs Ida-Euroopas edukaim

22. mai 1998, 00:00

Ungari börs on kujunenud Ida-Euroopale tõeliseks eeskujuks. Seal on suured likviidsed emissioonid, valitsuste vahetusele vaatamata on reformid ja erastamine kiirelt ja edukalt jätkunud ning turujärelevalve kaitseb tuliselt investorite õigusi. Tänu korralikule majanduskasvule olid ettevõtete kasumid mullu suured -- 12 tippfirma tulu kasvas 1997. a 55% -- ning kõigi eelduste kohaselt see arengusuund peaks tänavu jätkuma. Analüütikute sõnul on Ungari turg «stabiilne, kindel, likviidne ja läbipaistev» ehk just nagu investorid soovivad.

Poola majandus kasvab kiiresti, kuid aktsiaturg on seni valmistanud pettumust, nt aktsiate vähese tulususe tõttu. Börsil on noteeritud küll hulgaliselt väiksemaid firmasid, kuid puudu on suurtest ettevõtetest, mis huvitaks rahvusvahelisi investoreid. Peagi peaks seda viga parandama riikliku telekommunikatsioonifirma TPSA börsileminek.

Praha aktsiabörs on täielik Budapesti börsi vastand. Aktsiahindade tõusu takistab riigi poliitiline kriis, majandust haaranud seisak ja sellest tingitud T?ehhi firmade väikesed kasumid. Vaatlejad arvavad, et pärast valimisi juunis tuleb uuel valitsusel kiiresti käsile võtta majanduse struktuuriprobleemid, mis pärsivad ettevõtete arengut. FT-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing