25. mai 1998 kell 22:00

Tulevase tipphotelli krunt vaidluse all

Kinnisvarabüroo Simus juhatuse esimehe Raivo Tasso sõnul pole võimalik, et SRV Kinnisvara saaks selle krundi peale mingeid lepinguid sõlmida, sest maa pole nende oma.

SRV Kinnisvara küll taotles seda maad endale, kuid kohtuotsuse kohaselt peab Tallinna linnavalitsus 2. juuliks otsustama, kas tagastada maa õigusjärgsele omanikule, kelle esindaja on Simus. Seega ei saa enne 2. juulit krundiga midagi ette võtta ning ka juhul, kui linnavalitsus otsustab maad mitte tagastada, kavatseb Simus Tasso sõnul asja edasi kaevata.

«Ma tahan näha neid mehi, kes sinna praegu midagi ehitama hakkavad,» märkis Tasso. Tema hinnangul on juhul, kui leping reedel siiski sõlmitakse, see ebaseaduslik ja kehtetu.

Lepingut allkirjastada lootvad pooled ei soovinud enne reedet projekti kohta sõnagi öelda. «Me ei saa midagi rääkida, leping on veel allkirjastamata, reedel saate vastuse kõigile küsimustele,» kinnitas hotelliketi Radisson SAS Hotels Worldwide avalike suhete juht Farida Block.

Projektile lähedalseisva isiku kinnitusel on kavas hotell tõepoolest Astlanda krundile ehitada.

Paar aastat tagasi hinnati Astlanda krunt 38 miljonile kroonile, osale krundist on nüüdseks kerkinud Hoiupanga peahoone. Kinnisvarafirmade väitel on väga raske enne ehituskavandi nägemist hinnata, mis see projekt võiks Radisson SASile maksma minna.

Radisson SAS Hotels Worldwide'i kett hõlmab 96 hotelli 28 riigis.

Hetkel kuum