26. mai 1998 kell 22:00

Kilega võitlusse niiskuse ja auru vastu

Vario aurutõkkekile on uut tüüpi materjal, mis kaitseb hoonete piirdeid (seinad, katused, laed) niiskuse sisseimbumise eest aasta ringi ja on mõeldud kasutamiseks eelkõige normaalniisketes ruumides. Kile aitab heastada ka ehitusvigu, mille tagajärjeks on olnud seestpoolt märguvad piirded.

Aurutõkkekile võib siduda endaga vee molekule, mis tekitavad põhimikus veeauru kanaleid. Talvel käitub kile tugeva veeaururõhu tõkkena ja suvel laseb piirdel n-ö hingata, aidates sissepoole kuivades kaasa piirdesse sattunud niiskuse kiirele väljakuivamisele.

Soojade suveilmadega on õhutemperatuur kõrge ja õhu niiskusesisaldus suur. Kõrge veeaururõhu sunnil tekivad kiles poorid, mis panevad kile hingama ja võimaldavad veeaurul sellest läbi liikuda, takistades samal ajal vee läbipääsu.

Talvel seevastu on olukord vastupidine -- veeauru on õhus vähe ja see ei suuda kiles poore tekitada. Vario läheb selle tagajärjel lukku ja takistab niiskuse tungimist piirdesse.

Vario aurutõkkekile on tehtud nailonpõhimikule, mida mikroorganismid läbida ei suuda. Kile on raskesti süttiv (DIN 4102, B1) ja peab vastu ka mehhaanilisele mõjutamisele.

Hetkel kuum