28. mai 1998 kell 22:00

Moody's võib Hoiupanga reitingut alandada

«Me vaatame väga täpselt, mis toimub. Reiting võib kukkuda iga hetk ja võib üldse mitte kukkuda,» vastas Mouskides küsimusele, kas Hoiupanga reitingut on plaanis muuta börsi noteerimiskomisjoni otsuse tõttu trahvida Hoiupanka.

Mouskides ütles, et Moody's jätkab Hoiupanga pingsat jälgimist vähemalt 12. juulini, mil peaks toimuma Hansapanga ja Hoiupanga aktsionäride üldkoosolek. «Kuid see ei tähenda, et reiting vahepeal muutuda ei saa,» lisas ta.

Väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon trahvis Hoiupanka miljoni krooniga informatsiooni avaldamise reeglite rikkumise eest, ka Hansapank sai 50 000 krooni trahvi.

Vastuseks noteerimiskomisjoni päringule vastuolude kohta 1997. aasta aruannetes ja 20. mai börsiteates Daiwa laenu kohta teatas Hoiupank eile, et teade oli õige ning 1997. aasta aruannetes ei kajastatud Daiwa laenu tagamaid.

Hansapanga ja Hoiupanga ühiskomisjon avalikustas eile lisaks varem nimetatud seitsmele uue pangagrupi tippjuhile veel kolm.

Pangagrupi riskide juhtimise ja krediididirektoriks saab samal ametikohal Hansapangas töötanud Aivar Rehe, sisekontrolli osakonda hakkab juhtima Erik Starkov, kes seni on töötanud Hoiupanga sisekontrolli juhatajana. Välisturgude kommertspangandust asub juhtima senine Hoiupanga turgude asedirektor Ago Lauri.

Välisturgude kommertspanganduse osakond on Hansapanga ökonomisti Mart Tõevere sõnul täiesti uus üksus.

Järgmine ühiskomisjoni koosolek on plaanitud tänaseks, Tõevere sõnul nimetatakse veel eeldatavasti kaks tippjuhti, üks kindlustuse ja teine infotehnoloogia juhi ametikohtadele.

25. mail kinnitas ühiskomisjon esimese osa uue panga tippjuhtidest ning osa juhatusest. Juhatuse liikmeteks saavad Rain Lõhmus, Indrek Neivelt ja Erkki Raasuke, juhatuse esimeheks juba eelnevalt määratud Jüri Mõis ning aseesimeheks Üllar Jaaksoo, kes ainsana töötab praegu Hoiupangas. Personalidirektoriks kinnitati Agve Aasmaa, liisingujuhiks Mart Tooming ning ettepanek suhtekorraldusjuhi kohale asuda tehti Kristi Liivale.

Hetkel kuum