Tallinna üürnike ühenduse esimees pani ameti maha

02. juuni 1998, 00:00

Uueks üürnike ühenduse esimeheks valis üürnike ühenduse juhatus riigikogu liikme Aino Runge.

Seliranna sõnul valib juhatus esimehe neljaks kuuks ja seejärel pikendatakse esimehe volitusi või valitakse uus esimees. «Mul ei olnud isegi võimaluse korral tahtmist enam jätkata,» ütles Selirand.

Selirand ütles, et pärast skandaalsete nimekirjade avalikuks tulekut kasvas ajakirjanduse huvi ümberasujate ja valesti tagastatud majade vastu. Üürnike ühendus oleks pidanud Seliranna sõnul kogu käesoleva materjali avalikustama, kuid ootamatult käitus osa üürnike ühenduse liikmeid hoopis vastupidiselt. «Ajakirjanikele visati kont hambusse, kuid hiljem üritati seda tagasi kiskuma hakata,» kirjeldas Selirand piltlikult tekkinud olukorda.

Selirand on veendunud, et uue Tallinna üürnike ühenduse esimehe Aino Runge kaasabil jõuavad probleemid nii riigikokku kui ka ajakirjandusse.

Tallinna linnavalitsuse omandireformiameti juhataja Vladimir Viiese sõnul oli Enno Seliranna töö üürnike ühenduse esimehena väga tulemuslik. «Tema esimeheks olemise ajal jõudsid skandaalsed ümberasujate nimekirjad lõpuks avalikkuse ette,» ütles Viies.

Viiese sõnul on moodustatud kaks eri komisjoni, kes uurivad ümberasujate nimekirju ja väidetavalt ebaseaduslikku tagastamist. Ühe komisjoni moodustas oma käskkirjaga Tallinna linnapea Ivi Eenmaa ja teise peaminister Mart Siimann.

Viies ütles, et praeguseks on vaatluse all 24 väidetavalt ebaseaduslikku tagastamise juhtumit.

Üks maja kahekümne neljast on õigesti tagastatud, kaks maja ebaseaduslikult ja ülejäänud tagastamised on kahtluse all.

Viiese sõnul peab majandusminister Jaak Leimann väidetavalt ebaseaduslike tagastamiste kohta tegema valitsusele ettekande veel enne jaanipäeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing