9. juuni 1998 kell 22:00

Paljassaares valmis Tallinna heitveepuhastuskompleksi teine järk, mille ehitus algas koostöös soomlastega 1995. aastal. Ehitusmaksumuseks kujunes 464 mln krooni.

Kolm aastat kestnud kaasaegse kompleksi rajamist rahastas Tallinna Vesi 95 mln krooni ulatuses Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD) laenust. Kompleksi rajamist toetasid ka Soome ja ?veits.

Puhastusjaama teise järku kuulub bioloogilise puhastuse laiendus, neli järelsetitit ja kaks aerotanki. Tööd alustas uus jääkmuda töötluskompleks, kust saadud metaangaasi kasutatakse aerotankidesse mikroorganismidele õhu andmiseks ja kohaliku gaasikatlamaja kütteks. Teha on veel paduvihmadeaegse liigvee kogumise puhverbassein ning jääkmuda töötlemiseks vajalikud kompostiplatsid. ETA-BNS

Esmaspäeval avas Haapsalus uksed Läänemaa postkontor, mis on kolmas uus maakondlik postkontor. Endise lasteaiahoone projekteeris ümber AS Koger & Sumberg ja ehitas AS Merko Ehitus.

Renoveeritud hoone ehituse üldpind on 1338 m². Lasteaia magamiskorpuse asemele ehitati kahekorruseline posti vastuvõtupunkt ja teenindussaali laiendus. Uuesti ehitatud on trepikojad koos sissepääsudega ja välisseinte soojustus. ETA

Opeli sõidukite müüja AS Baltmotors kolis uude keskusse Tallinnas Tammsaare teel, mille ehitusmaksumus ulatub 25 miljoni kroonini.

Uues keskuses valmis peale kaasaegse müügisalongi Eesti suuremaid autoteenindusi, kus asub suur värvi- ning plekitööde koda. Autokeskuse ehitas Koger & Sumberg. BNS

Rohuküla--Heltermaa laevatee süvendamine võib minna planeeritud 16 mln kroonist kallimaks, sest paaris lõigus ei piisa laevade ohutuks liiklemiseks 4,7 m sügavusest kanalist.

Mandrilt Hiiumaale viiva laevatee süvendustööd sisaldavad 60 m laiuse kanali kaevamist ligikaudu 10 km ulatuses. Tööde vähempakkumise võitis Läti firma Ekohidrotechnika Ltd.

15. septembril lõppev Rohuküla--Heltermaa laevatee rekonstrueerimine hõlmab uurimis- ja ehitustöid ning kanali märgistamist. Projekti maksumusse oli planeeritud ka meremärgid ja seadmed ning nende paigaldamine. BNS

Hetkel kuum