10. juuni 1998 kell 22:00

Rolling Stones pahandab britte

Inglise rokkansambel Rolling Stones, kes alustab laupäeval Nürnbergis septembrini kestvat rahvusvahelist turneed, mille käigus 8. augustil esineb ka Tallinnas, jättis uue maksuseaduse tõttu ära kodused kontserdid, mis on britte pahandanud.

Eelmisel kuul oma raamatukogus redelilt kukkudes kaks ribi murdnud Keith Richards on taas vormis ja esinemisteks valmis.

«Me oleme alati püüdnud teha suuri turneesid uutes kohtades,» ütles Mick Jagger enne ringsõidu algust. «Iseäranis suure põnevusega ootame 11. augusti kontserti Moskvas, kuhu me oma 30aastase karjääri jooksul pole varem jõudnud. Oma viimasel turneel esinesime Prahas esmakordselt 120 000 inimese ees, ja vaatamata sellele, et kallas vihma, oli publik väga hoos, ning me peame seda üheks oma õnnestunumaks esinemiseks üldse,» lisas ta.

Multimiljonäridest Rolling Stonesi ansambli liikmed väidavad, et nad kaotaksid maksudena 12 miljonit naelsterlingit ehk 178 miljonit Eesti krooni, kui nad peaksid augustis Suurbritannias neli kavandatud kontserti, kuhu on müüdud juba 300 000 piletit. Seepärast lükkavad nad need 1999. a juunikuusse.

Endise Briti maksuseaduse kohaselt ei pidanud britid, kes elasid ja töötasid välismaal üle aasta, oma tulude pealt maksu maksma, kui nad ei veetnud aastas üle 62 päeva kodumaal. Kuid aasta tagasi võimule tulnud tööerakondlik valitsus on maksuseadust muutnud ja nüüd tuleb Briti alamatel makse maksta kogu aastateenistuse pealt.

Kontsertide ärajätmist on Briti press armutult kritiseerinud. London Times kirjutas: «Noored rokitähed eelistavad surra noore ja kenana. Rolling Stones püüab meeldivalt vananeda ja jätta endast maha soliidse pärandi. Nad ei taha minna moest ega loobuda sissetulekust.» REUTERS-ÄP

Hetkel kuum