25. juuni 1998 kell 22:00

Serviis suviseks peoks

Ametlikel suvistel aiapidudel pakutakse roogi samades toidunõudes nagu siseürituste puhul talvel. Laual on portselan ja klaas, lauad kaetakse linadega. Loomulikult pakub suvi laudade kaunistamiseks imelisi lilli ja efektseid lisandeid.

Tavalisel grilli- või rannapeol on täiesti omal kohal kvaliteetsed ühekordsed nõud, paberlaudlinad, salvrätikud jne. Õige on kasutada ka plastik- või purgitaarasse villitud jooke. Hästikasvatatud inimene ei võtagi randa kaasa klaastaaras jooki.

Kõikjal poodides müüakse erineva hinna ja kvaliteediga ühekordseid nõusid, nuge, kahvleid ja lusikaid. Valikul lähtuge kvaliteedist ja sellest, et teil oleks mugav neid nõusid kasutada. Jälgige märgistust nõude pakendil, mis annab teada, milline nõu on mõeldud kuuma toidu ja joogi kasutamiseks, milline mitte.

Ärge unustage prügikasti või -kotte. Igal juhul jätab tsiviliseeritud inimene endast maha koristatud territooriumi. Võtke kaasa ka ühekordsed niisked salvrätid, millega saab enne söömist käed puhtaks pühkida.

Toidunõud ja toit peavad olema pakitud puhtasse pakendisse.

Vajadusel kasutage toidu hoidmiseks termoskotte. Kuuma ilmaga võib toit rikneda üllatavalt kiiresti. Siit lihtne järeldus: kõik nõud, mida kasutate, peavad olema puhtad ja funktsionaalsed.

Hoiduge ostmast üksikuid taldrikuid, mis on originaalpakendist välja võetud. Toode võib olla küll odav, aga neid taldrikuid võivad olla katsunud juba kümned käed.

Hetkel kuum