23. juuli 1998 kell 22:00

Algaval nädalavahetusel ootab Saaremaa külalist mitmekesine kultuuriprogramm. Kunstisuve raames peetakse Selgase dolomiidipäevi, mille käigus valmivad skulptuurid. Kuressaare lossihoovis toimuvad Ingo Normeti lavastatud William Shakespeare'i ajaloolise draama «Kuningas John» etendused.

8 m kõrguse lavakonstruktsiooni kavandasid Liina Unt ja Margit Lillak. Etenduses osalevad Saaremaa rahvateatri näitlejad ning paljud asjahuvilised üle kogu saare. ETA andmetel võtab etendusest osa ligi 50 inimest. Muusikaliseks taustaks kõlavad tuntud argentiina helilooja Astor Piazolla müstilis-romantilised meloodiad ja ?oti rahvalikud lood.

Kes pole plaaninud sõita Viljandis toimuvale pärimusmuusikafestivalile, võiks sõita Haapsallu.

Laupäeval täpselt alates südaööst sähvib Paralepa rannas ilutulestik, mille taolist pole tõenäoliselt Eestis varem nähtud. Ilutulestikufestivalil osaleb tulevärgispetsialiste Inglismaalt, Taanist, Rootsist, Lätist ja Leedust. Igale firmale antakse etteasteks aega 8 minutit.

Kesköisele värvilisele tulemerele eelneb päevatäis lõõgastust nii täiskasvanutele kui ka lastele. Ehitatakse liivalosse, juuakse võistu õlut, valitakse Rannamiss, korraldatakse mudamaadlus.

Muusikat teevad Kuldne Trio, Kuldsed Lindid, Justament, Terminaator, Rumal Noorkuu jt. Päeva jooksul loositakse hulgaliselt auhindu. Kes võistlustes osaleda ei soovi, saab päiksesüsti ja elamuse teistele kaasaelamisest nagunii.

«Kokkupõrge» on suurejooneline põnevusfilm. Tegevus kulgeb olukorras, kus inimesed elavad teadmises, et Maale on lähenemas tohutu suur komeet, mis hävitaks planeedi aasta pärast. Maa päästmise võtavad enda peale astronaudid, kes püavad lähenevat komeeti kursist kõrvale juhtida.

Filmi on lavastanud Mimi Leder, kelle teleseriaali «Kiirabihaigla» Eestigi vaatajad teavad. Eriefektid, mida on filmis tõesti palju, on loodud Oscari-võitjate Michale Lantieri ja Scott Farrari poolt. Muusika on aga kirjutanud värske Oscari võitja «Titanicu» eest James Horner.

Kahetunnises filmis teeb kaasa rida kuulsaid näitlejaid: Morgan Freeman («Seitse»), James Cromwell («Babe»), Maximilian Schell («Noored lõvid»). Enne kinno minekut tasuks läbi astuda mõnest kesklinna näitusesaalist, kus on põnevaid väljapanekuid.

Hetkel kuum