2. august 1998 kell 22:00

Ühispank ei planeeri lauskoondamist

«Seoses Maapanga krahhiga oleme me turuosa võitnud, seetõttu töötame edasi suure hooga, nagu me seda seni oleme teinud,» ütles Kitter.

Ühispank sulges endised Tallinna Panga kontorid Narvas, Jõhvis, Rakveres ja Haapsalus, samuti filiaali Tartus. Kitteri sõnul lähevad nendes kontorites töötajad üle Ühispanga kontoritesse.

«Meil on praegu 1470 töötajat, lähema aja jooksul me kedagi koondada ei kavatse,» lausus Kitter.

Kitteri sõnul on paarkümmend sellist ametiposti, kus peab valima kahe inimese vahel, sest tööülesanded kattuvad. «Osa neist on omal soovil lahkunud, osa oleme sunnitud koondama ning osale on pakutud mõnda teist ametikohta uues ühinenud pangas,» sõnas Kitter. Ta lisas, et personali uued koosseisud on praeguseks kinnitatud. «Koondamine on sujuv protsess,» märkis Kitter.

Koondamistasude mahtu Kitter öelda ei osanud. «Need ei ole olulised summad,» ütles ta.

Kitter kinnitas, et selliseid lahkumistasusid, nagu maksti endistele Hoiupanga juhtidele Aare Kilbile ning Priit Hallerile, Ühispank pole maksnud. Teatavasti said Kilp ja Haller Hoiupangast kokku 450 000 dollarit lahkumiskompensatsiooni.

Hansapanga avalike suhete juht Kristi Liiva ütles, et 1. augusti seisuga on Hansapangas koondamisteate kätte saanud paarkümmend inimest. «Lõplikku koondatavate arvu on vara öelda, sest töö alles käib,» rääkis Liiva. Hansa- ja Hoiupanga ühinemisnõustaja McKinsey & Co prognoosis maksimaalseks koondatavate arvuks 20% mõlema panga töötajatest ehk endise Hoiupanga töötajatest 536 ning Hansapanga töötajatest 262. Maksimaalseks koondamistasude mahuks hindas McKinsey 34,4 mln krooni. See number käib kogu panga grupi kohta.

Tallinna ning Ühispanga liitumine vormistati juriidiliselt selle nädala keskel, kui tehti sellekohane kanne äriregistrisse. Eelmise nädala alguses tehti äriregistri kanne Hansapanga ning Hoiupanga ühinemise kohta.

Hetkel kuum