6. august 1998 kell 22:00

AS Tallinna Vesi ei saanud laenuluba

Ettevõte soovib võtta lepingus ettenähtust suuremaid laene ning vähendada pangaarvel olevate summade miinimummäära. EBRD esindaja Paul Covenden sõnas, et sellega võtaks ettevõte endale liiga suure finantsriski.

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Enno Pere ütles, et ettevõte on nelja aastaga arenenud, mistõttu selliste nõuete järele vajadus puudub. Tema sõnul pole laene vaja mitte teenuste kvaliteedi säilitamiseks, vaid eeskätt ehitustegevuseks linnas.

AS Tallinna Vesi on linnavolikogule esitanud kahe miljoni krooni ulatuses investeeringute kava aastani 2003. Volikogu esialgne seisukoht on, et kava tuleb põhjalikult ümber teha.

«Kava on küll suuremahuline, kuid ma ei näe põhjust, miks ei suudeta aastaks 2003 investeerida kaks miljardit,» ütles Pere. Investeerimiskava tuleb Tallinna linnavolikogus arutlusele 27. augustil.

Kavas on ASi Tallinna Vesi aktsiakapitali laiendada miljardi kroonini ning võõrandada kolmandik aktsiaid. Enno Pere sõnul võib emissiooniga venitamine viia olukorrani, kus välisinvestorid kaotavad huvi ettevõtte aktsiate vastu ning linna investeerimisplaane tuleb kokku tõmmata. EBRD oleks osale aktsiatest kindel ostja, tehingu kaudu väheneks ka laenusumma.

Nomura ja Siemensi pank pakuvad ASile Tallinna Vesi pikaajalist laenu intressiga 5-6%, EBRD puhul on laenuprotsent 8-9.

Siiani on Tallinna Vesi EBRD-lt saanud laenu 44,4 miljoni Saksa marga ehk 355,2 miljoni krooni ulatuses, limiidist on kasutamata vaid 6 miljoni Saksa marga suurune summa.

Hetkel kuum