9. august 1998 kell 22:00

Agentuur tõrjuti välja

ASi Balti Baas võlausaldajad on valinud juba kolmanda pankrotitoimkonna, maksuameti esindaja nõudel tõrjuti sealt välja erastamisagentuuri esindaja.

Maksuametit esindab Balti Baasi võlausaldajate koosolekul alates juuni lõpust Aivar Sool, kes sai Tallinna maksuameti direktorilt Triinu Rohtlalt vaid ühe volituse -- asendada pankrotimenetluses maksuametist lahkunud Gunnar Urmi. Kasutades ära maksuameti enamushääli surus aga Sool läbi oma ettepaneku kutsuda tagasi senine pankrotitoimkond, kelle liikmete seas oli ka suurima, üle 19 mln kroonise nõudega erastamisagentuuri esindaja Toivo Ehrenpreis.

Balti Baasi vastu esitatud enam kui 75 miljoni kroonini ulatuvatest nõuetest on tänaseks kaitstud vaid 5,4 miljonit. Et maksuameti nõue moodustab viimasest 4,2 miljonit krooni ning et hääleõiguslikud on vaid kaitstud nõuete esindajad, siis saab maksuameti esindaja langetada võlausaldajate koosoleku otsuseid sisuliselt ainuisikuliselt.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet saatis riigi maksuameti peadirektorile Kalev Järvelillele juuli lõpus kirja, milles avaldas hämmeldust Aivar Sooli ettepaneku üle ning avaldas lootust, et see ei ole tekitanud pöördumatut kahju agentuuri kui võlausaldaja huvidele.

Järvelille eelmise nädala kommentaar oli lakooniline: «Maksuamet ei põhjenda ega kavatsegi põhjendada oma ettepanekut. Me ei ole aruandekohuslased erastamisagentuuri ees.» ÄP

Hetkel kuum