13. august 1998 kell 22:00

Balti Investeeringute Grupp astub pankadele kannale

Möödunud aasta septembris andis Eesti pangandussektor kokku välja 290 miljonit, tänavu veebruaris aga ainult 40 miljonit krooni tarbimislaenu. ASi BIG vastavad numbrid olid 3,9 mln ja 4,7 mln krooni.

«Pangandussektoris on täheldatav pidev tarbimislaenu pakkumise vähenemine, aga meie hoiame igakuist laenusummat stabiilselt 3--4 mln krooni piires,» ütles ASi BIG nõukogu esimees Parvel Pruunsild. Tema sõnul annab BIG laenu minimaalselt 39% suuruse aastaintressiga, tagatiseks võetakse ainult kinnisvara selle 40--50% kiirmüügiväärtusega.

«Kui saame ressursse juurde, laseme intressi alla. Kui turusituatsioon veelgi karmistub, tõstame intresse,» nentis Pruunsild. Tema sõnul tuleb BIGil müüa 5--7% neile panditud kinnisvarast ja seda ei tehta kahjumiga.

«Meie eesmärk pole tegelda halbade laenudega ja kinnisvara realiseerimisega, sest oleme siiski finantsasutus, mis tegeleb paari pangandusfunktsiooniga,» märkis Pruunsild.

AS BIG alustas laenukontorina ASi Liivimaa Lombard nime all ja on tegutsenud kuus aastat. Firma pakub oma võlakirjade ostjaile olenevalt tähtajast 16--22% suurust aastaintressi ja tõmbab nii laenuturule eraisikute raha.

Pruunsild ütles, et tegu pole EAG Autokeskuse laadse püramiidskeemiga. «Ükski laenupüramiid ei pea vastu üle kahe-kolme aasta, aga meie oleme tegutsenud kuus aastat,» ütles Pruunsild. Tema sõnul on ASi BIG võlakirjade ostjad juba aastaid peamiselt firma püsikliendid.

BIGi bilansimaht on praegu 75 miljonit krooni. Firmal on peale Tallinna, Tartu ja Pärnu esindus ka Riias.

Hetkel kuum