17. august 1998 kell 22:00

Flora ühendab tootmist

Flora kavatseb tootmise Tallinnast välja viia

«Otsus tuleb lähema kuu jooksul,» teatas eile tootmisettevõtte Flora Kadrina ASi juhatuse esimees Rein Jakimov. Ettevõtte juhid kaaluvad koos kaasatud nõustajatega läbi tootmise Tallinnast väljaviimise head ja vead, lisas ta. Ühelt poolt on lihtsam, kui kogu tootmine on ühe katuse all, teisalt peame arvestama Kadrinas tootmise laiendamisel keskkonnapiiranguid ja transpordikulusid, selgitas Jakimov. «Kus on ökonoomsem, seda praegu arutamegi,» märkis ta.

Küsimus on, kui palju raha nõuab kolimine, ütles ASi Flora Kommerts finantsdirektor Einar Laane. Selle põhjal määratakse ka aeg, lisas ta. Pärast Tallinna Panga liitumist Ühispangaga on laenutingimused meile karmistunud, tõdes Laane.

Tootmise asukoht on Flora tootmise ümberkorraldamise kolmas etapp, sõnas Laane. Praegu on käsil esimene, millega üldkulude vähendamiseks ühendab ettevõte administratsiooni töökohad tootmise eri ettevõtetelt Flora Kadrina alla. Kadrinas toodab Flora pesupulbrit ja küünlaid, peale selle on Tallinnas seebivabrik AS Flora Ekspert ja AS Flora Kosmeetika.

Teise etapina on plaanis analüüs, milliseid vahendeid tasub valmistada, et vähendada toodete lõikes nomenklatuuri, ütles Laane. «Praegu on tootmises veel selliseid tooteid, mille valmistamist pole enam mõtet jätkata,» märkis ta.

«Kõige tähtsam, tuleb selgeks teha, kus, mida ja millise hinnaga toota,» sõnas Jakimov. Flora on juba lõpetanud odekolonnide, küünelaki eemaldaja ja kunagise kuulsa juukselaki Mai tootmise, loetles ta.

Hetkel kuum