1. september 1998 kell 22:00

Raadiomodem tagab side 40 km raadiuses

Raadiomodemiga saab lahendada firma andmesideprobleemid kohtades, kuhu muul viisil on sideliine tülikas või kallis vedada. Raadiomodem on asendamatu ka näiteks automaatikasüsteemides (kaugjuhtimine) või valvesüsteemides. Soome tootja Satelline OY raadiomodem on Eesti mastaapides paras peaaegu ükskõik millisteks lahendusteks: tegevusraadius 40 km tähendab, et linna piires on võimalik luua hajus andmesidevõrk, ilma et peaks rentima kalleid rendiliine või veel kallimaks minevaid iseehitatud sideliine.

Satelline 2 ASxE on võrreldes eelkäijatega saanud mitmeid uusi omadusi. Kõige nähtavamad omadused tavalisele kasutajale on palju rohkem kanaleid, suurenenud võimsus ja sobivus ükskõik millise saadaoleva arvutiga.

Raadiomodemit on lihtne arvutiga programmeerida läbi RS-232 pordiliidese, modem võib olla ka nn repiiter ehk võtta andmed vastu ja siis edasi saata. Nii saab teha ka üle 40 km kaugusel asuvaid sideühendusi, nelja-viie modemiga peaks saama kahepoolse sideliini ükskõik milliste punktide vahel Eestimaal.

Satellinel on kolm tööfunktsiooni: andmete saatmine, programmeerimisfunktsioon ja testimisfunktsioon. Raadiomodemit võib tänu oma väikestele mõõtmetele paigutada peaaegu kõikjale, mitme seadme ühendamiseks võrku on lihtne luua raadiomodemitest koosnev võrk. Andmeedastuskiirus kuni 9600 bit/s pole küll märkimisväärselt suur, et näiteks internetiühendust toetada, kuid automaatikasüsteemide andmesideks ja väiksemate andmehulkade transpordiks sellest piisab.

Hetkel kuum