3. september 1998 kell 22:00

Turvafirma hiilib maksudest kõrvale

Pärast seda kui Tallinna maksuamet oli Essec Tallinnale teinud käesoleva aasta juulis ettekirjutuse ligi kahe miljoni kroonise võlgnevuse tasumiseks 48 tunni jooksul, hakkas turvafirma oma klientidele esitama arveid, kus näidatud pangakonto number kuulus tegelikult Soome firmale Essec Oy. Sellele jõudis jälile Forekspank, kelle kaudu Essec arveldas.

10. augustil saatis OÜ Essec Tallinn klientidele teatise, paludes juba avalikult raha üle kanda Essec Oy arvele.

Maksuameti ettekirjutusele allakirjutanud Triinu Rohtla ütles, et kuna ta on alates 1. septembrist Tallinna füüsiliste isikute maksuameti direktor, siis puudub tal ülevaade selle kohta, kas Essec Tallinn on ettekirjutust täitnud või mitte. «Tean vaid seda, et Essec Tallinn lubas kindlalt oma võlgnevuse tasuda, kuid ei teinud seda,« tõdes ta. Rohtla ei osanud öelda, miks maksuamet pole Essec Tallinna arveid sulgenud.

Tallinna juriidiliste isikute maksuametist keelduti andmast informatsiooni Essec Tallinna suhtes rakendatud või rakendatavate sanktsioonide kohta.

1997. a jaanuaris äriregistris registreeritud osaühingute Essec Tallinn ja Essec Tehnika eelkäija oli AS Essec Turva, mille omanikud jätsid äriregistrisse kandmata. Krediidiinfo andmeil on Essec Turva tänini maksuametile koos viivistega võlgu üle 2,3 miljoni krooni.

Essec Tallinna juhatuse esimees Heino Käärd keeldus maksuvõlgnevust kommenteerimast ja soovitas ses küsimuses pöörduda Esseci ainuomaniku, Soome ärimehe Jukka Parkkineni poole.

Teadaolevalt tegutsevad Esseci nimel Tallinnas veel kaks soomlast, üks müügi- ja teine turundusjuhina. Mõlemad saavad palka Essec Oy käest, Eestis töötamise luba neil ei ole. Esseci klientideks on paljud Tallinnas tegutsevad Soome firmad.

Hetkel kuum