6. september 1998 kell 22:00

Agentuur üritab Livikot taas erastada

Erastamisagentuur saatis reedel valitsusele taas kirja lubada erastada ASi Liviko riigile kuuluvad aktsiad enne alkoholi käitlemise seaduse vastuvõtmist. Kevadel saadetud sarnasele kirjale ei ole valitsus seni vastanud.

Erastamisprogrammi ja Liviko erastamise kavva on kirjutatud piirang, et ettevõtte riigile kuuluvaid 51% aktsiaid ei erastata enne, kui riigikogu on vastu võtnud alkoholi käitlemise seaduse.

«Me ootame, et majandusministeerium teeks valitsusele ettepaneku võtta Liviko küsimus taas päevakorda ja muuta konkreetselt seda piirangut,» sõnas erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet.

Ta ütles, et agentuur loodab Liviko erastada sõltumata sellest seadusest. Ehkki agentuur saatis esimese kirja oma ettepanekuga valitsusele juba kevadel, ei ole valitsus diskussiooni sellel teemal alustanud ja oma seisukohta teatanud.

Sarnet ütles, et alkoholikäitlemise seaduse projektis, mida tema näinud, ei sõltu omandivormist midagi ja seetõttu ei peaks seaduse jõustumine kuidagi mõjutama erastamist.

Alkoholi käitlemise seaduse vastuvõtmisega võib Sarneti sõnul minna veel vä-ga kaua aega. «Ma väga kahtlen, kas enne valimisi õnnestubki seda seadust vastu võtta,» lisas ta.

Varasema plaani järgi kavandas agentuur selle aasta esimesel poolel erastada eelläbirääkimistega enampakkumisel ühe pakina 30% riigi käes olevaist Liviko aktsiaist ja ülejäänud 21% müüa taas avalikus müügis. ÄP

Hetkel kuum