Alan Greenspan nõrgestas dollarit

08. september 1998, 00:00

Möödunud nädala lõpul teatas USA Föderaalreservi juht Alan Greenspan, et USA keskpank ei näe, et inflatsioon oleks riigi majandusele suur oht. Suurimaks ohuks USA majandusele näeb Fedi liider globaalset finantsturgude kriisi ning Ühendriikide aktsiaturgude kukkumist. Analüütikud tõlgendasid väljaütlemist kui vihjet, et intressimäära võidakse kärpida juba varem, kui arvati seni. Turg reageeris Aasia börside kiire tõusu ja dollari müügiga Aasia turgudel, mis kandus edasi ka Euroopasse. USD kurss langes 130,50 jeenini, mis on dollari nõrgim kurss alates 6. maist ja 10 protsenti madalam kui augustis. Kuna Ühendriikide turud olid eile pühade tõttu suletud, oli kauplemine tavapärasest hõredam ning igasugune kursiliikumine võimendatud. Puudus ka selgus, kuidas reageerib Greenspani väljaütlemisele Wall Street, mistõttu pidi dollar stabiliseerumiseks leidma sisemisi ressursse või ootama vähemalt suulist toetust suurriikide võimuesindajatelt. Saksamaa Liidupanga president Hans Tietmeyer avaldas dollarile toetust juba möödunud nädalal. Eile lisandus talle ka Jaapani aserahandusminister Eisuke Sakakibara.

On ju maailma finantsturud küllaltki keerulises situatsioonis. Jaapanis ja Venemaal valitsevad majanduskriisid, Kagu-Aasia regionaalsele kriisile on lisandumas Ladina-Ameerika, aktsiaturud on äärmiselt volatiilsed ning ükski suurriikidest pole huvitatud ebastabiilsest dollarist.

Venemaa keskpank kehtestas tänaseks rubla kursiks 18,9000 rubla dollari kohta, mis on 11,24% võrra kõrgem eilsest (16,99 USD/RUR).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing