16. september 1998 kell 22:00

Pankrotihaldur rahastab pankrotipesa

Toomas Saarma ütles, et pärast TL Investeeringu ASi vastu esitatud esimest pankrotiavaldust 1996. aastal õnnestus Tõnu Leppikul omanikuna suurem osa firma varast laiali kantida. TL Investeeringu erastatud objektid on läbi kolme-nelja tehingu läinud heausksete omanike kätte. Pealegi jättis Leppik soetatud vara enamasti hooneregistrisse kandmata.

TL Investeeringu ASi pankrot kuulutati välja tänavu jaanuaris, mille järel Tõnu Leppik ise kinnitas, et firmal on 16 miljoni kroonise võla juures varasid ligi 14 miljonit krooni. Sellest 12 miljonit moodustasid investeeringud Venemaa väärtpaberitesse ja aktsiatesse. Suvel pankrotihalduriga kohtudes selgitas aga Leppik, et firmast, mis TL Investeeringu väärtpabereid hoidis, viis Venemaa maksupolitsei kõik paberid minema. Lisaks olevat Leppiku sõnul tema aktsiaosalust kinnitavad paberid ka maksupolitseist kaduma läinud.

Toomas Saarma on pankrotihaldurina vaidlustanud Tallinnas Linnamäe teele püstitatud polikliiniku karkassi mineku täitemenetluse kaudu EVEA Panga kätte. Ehkki see leidis aset enne pankrotiavalduse esitamist, tahab Saarma selle pankrotipessa tagasi võita, sest täitevamet oli kinnistut EVEA Pangale andes rikkunud teise TL Investeeringu võlausaldaja, Tallinna linnavarade ameti huve.

Kunagine Laagna kauplus, mis on juba pikemat aega asotsiaalide pesitsuspaigaks, on hooneregistri andmetel ASi Tikerpea omanduses (Krediidiinfos andmed selle firma kohta puuduvad). Kaupluses olevad külmutusseadmed, mis on seni TL Investeeringu omanduses, on muutunud kasutuskõlbmatuks. Pankrotitoimkond peab kaupluse tagasivõitmist pankrotipessa lootusetuks.

Lasnamäe nõlval asuvad neli paekivist maja on võlgade katteks läinud Baltfoodi kätte. Metropoli kohviku rendikonkursi võitnud AS Kuumärk, kes oli TL Investeeringule võlgu, on likvideeritavate ettevõtete nimistus. Kadunud on ka kaks Mercedest, mida haldur tahab tagaotsitavaks kuulutada.

Pankrotihalduril õnnestus kanda TL Investeeringu nimele kinnistusraamatusse Narvas asuv tänaseks lagastatud restoranihoone ja poolelijäänud hotell, mis on pandud müüki alghinnaga 450 000 krooni. Tõsiseid huvilisi pole seni tekkinud. Leppiku poolt Valgas erastatud elamu kohta, mis on muinsuskaitse all, puuduvad igasugused dokumendid.

Leppik ise on taas kadunud.

Hetkel kuum