17. september 1998 kell 22:00

Tiiu Silves jätab korduvalt kohtusse tulemata

Erastamisagentuur taotles eile kohtult 1995. a sõlmitud Raplamaal asuva Hõreda mõisa müügilepingu tühistamist. Kohus on istungit mullu sügisest Tiiu Silvese kohtusse mitteilmumise tõttu neli korda edasi lükanud ning jättis otsuse langetamata ka eile.

Silvese esindaja, advokaat Konrad Mällo teatel viibib Silves seekord äärmiselt kõrge vererõhu ning ravimite üledoseerimise tõttu välismaal ravil. Esimene istung jäi ära, sest väidetavalt ei saanud Silves kutset kätte. Enne teist istungit tabas teda infarkt ning kolmanda eel viidi ta kiirabiga haiglasse. Tõendid kohtusse mitteilmumise kohta on saadetud hilinemisega ning kahel korral ei ole seda Silves üldse teinud.

Erastamisagentuuri jurist Liivia Hirv ütles, et selline käitumine näitab Silvese ebakorrektset suhtumist kohtusse. Hirve sõnul oleks kohtul juriidiline õigus ka tagaseljaotsus langetada, mis jõustuks kümme päeva pärast Silvese poolt teate kätte saamist.

Hirv rääkis, et tegelikult pole Silvesele omandiõigust üle antudki, sest ta ei ilmunud selle vormistamise ajaks kohale. Nii võib müügilepingu tegelikult tühistada ka erastamisagentuur ise, kuid vaidluste vältimiseks taotletakse kohtu lahendit.

Kuna erastamisagentuuri tõlgenduse järgi pole Silves enam mõisa omanik, pandi see augustis uuesti müüki. Ostjate puudumise tõttu tehakse seda lähitulevikus taas, siis juba 273 000 krooni eest.

Hõreda mõisakompleksi varad Raplamaal Juuru vallas ostis Silves 740 000 krooni suuruse alghinnaga, sellest on tasutud vaid esimene sissemakse 148 000 krooni ulatuses.

Hetkel kuum