Duisenberg ei lepi USAga kokku

24. september 1998, 00:00

Duisenbergi sõnul ei aitaks see finantskriisi lahendada, kuid häiriks Euroopa rahaliiduks valmistuvate riikide intressimäärade ühtlustamist.

Euroopa parlamendi rahanduskomitees esinedes ütles Duisenberg, et euro lühiajalised intressid jäävad praeguste Saksa/Prantuse intresside nivoole -- 3,3 protsendile. Samal tasemel on ka Beneluxi riigid ja Austria.

Euroopa keskpank ei kehtesta intressimääraks 11 riigi keskmist, vaid nõuab kõrgemate intressimääradega riikidelt oma intressitaseme järkjärgulist alandamist.

See puudutab esmajoones Iirimaad, Portugali, Itaaliat ja Hispaaniat.

Samuti teatas Duisenberg, et keskpank alandab mõnevõrra oma 1999. a ELi majanduskasvu prognoosi seniselt 3,2 protsendilt.

Samas pole Euroopa komisjoni rahandusvolinik de Silguy ametlikust prognoosist taganenud, mille järgi ELi riikide tänavuseks majanduskasvuks on 3 ja tuleval aastal 3,2 protsenti.

Eurostati avalikustatud andmed on aga vähem optimistlikud -- teises kvartalis oli ELi majanduskasv vaid 0,2 protsenti. Ka mitu juhtivat panka on oma kasvuprognoosi alandanud.

Nii Deutsche Bank, Goldman Sachs kui Salomon Smith Barney arvestavad eurotsooni riikide 1999. a majanduskasvuks 2,6 protsenti.

Veel andis Duisenberg teada, et panga juhatuse otsuse kohaselt ei tule uutele eurosedelitele rahvuslikku sümboolikat. Varem olid Euroopa rahandusministrid omavahel mitteametlikult kokku leppinud, et 20% kupüüri ühest küljest võib kujutada rahvuslikke elemente, kuid lõppsõna jäi keskpankuritele. DI-FT-ÄP

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing