Forekspanka mõjutab ühinemise viibimine

29. september 1998, 00:00

«Forekspanga aktsia hinna languse taga oli kindlasti see, et ühinemisega ja ühinemissuhte avalikustamisega viivitatakse,» sõnas Ühispanga maakler Priit Järviste. Ta lisas, et keegi turul ei tea, mis saab Forekspangast.

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk ütles eile, et panga nõukogule pole veel esitatud kinnitamiseks Forekspanga ja Eesti Investeerimispanga ühinemissuhet ning seda ei saa enne avalikustada.

Lukk lubas septembri alguses, et ühinemisleping sõlmitakse kolme nädalaga. Viimase tärmini möödumisel sõnas ta, et pangajuhid pole jõudnud ühinemissuhet paika panna, millal seda tehakse, ta öelda ei osanud.

Olulisemate aktsiate liikumisi kajastav Äripäeva börsiindeks langes eile 3,67 protsenti, 335,17 punktile. Hansapanga maakler Mattias Mustonen prognoosis, et aktsiaturg jääb veel mõneks ajaks loiuks. «Paar päeva võib turg natuke tugevneda, kuid siis tuleb jälle müügilaine,» leidis ta.

Ühispanga maakleri Priit Järviste sõnul on turul veel langemisruumi. «Pikaajaliste investeeringute huvilisi pole, eriti pankade puhul,» lisas ta.

Suurim langeja oli Tallinna börsil eile Fakto aktsia, mis odavnes 20,7 protsenti 34,9 kroonile. Ühispanga aktsia langes 9,3 protsenti ja aktsia sulgemishind oli 24,5 krooni. Börsil tõusid ainult kaks aktsiat, Rakvere lihakombinaadi aktsia 4,1 kroonile ja Pennu CT aktsia 13 kroonile.

Mattias Mustonen ütles, et investorid lähevad praegu kaasa üldise turusuunaga ja müüvad positsioone.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing