Valitsus hindab NRG projekti

29. september 1998, 00:00

Oma hinnangust lähtuvalt formuleerib valitsus põhiseisukohad elektrijaamade erastamisläbirääkimiste pidamiseks ja muudab asjatundjate komisjoni järeldustele toetudes ASi Eesti Energia ja ASi Eesti Põlevkivi erastamiskava, teatas valitsuse pressiesindaja Daniel Vaarik eile.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Tomy Biene sõnas, et see, kas Narva elektrijaamade baasil loodav äriühing luuakse koos USA energeetikafirmaga NRG või mitte, sõltub konkreetselt läbirääkimistest.

Kuna valitsuse põhiseisukohad läbirääkimisteks on tekkinud asjatundjate komisjoni lõppotsuse baasil, pole nad sõltuvad päevapoliitilistest sündmustest, märkis Biene.

Asjatundjate komisjon on NRG äriplaani analüüsimise järel soovitanud rõhutada põlevkivienergeetika edasise arendamise otstarbekust Eestis pikaajalises perspektiivis.

Lisaks soovitas komisjon korrigeerida energeetikasektori arengumudelit, muutes Eesti Energia ja Eesti Põlevkivi erastamiskava.

Strateegiliste investorite kaasamine elektrijaamade ja Eesti Põlevkivi restruktureerimisse tuleb komisjoni soovitusel otsustada otseläbirääkimiste teel. Tavapärast avalikku enampakkumist ei pidanud komisjon otstarbekaks.

Asjatundjate komisjoni hinnangul on NRG üks vähestest finants-, majandus- ja julgeolekupoliitiliselt aktsepteeritavatest strateegilistest investoritest, kes sobib läbirääkimiste partneriks.

NRG Energy Eesti esindaja Hillar Lauri ütles hiljuti, et tunnustab nende äriplaani uurinud asjatundjate komisjoni tööd ning avaldas lootust, et valitsus astub konkreetseid samme läbirääkimiste alustamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing